Про ймовірну військову агресію Росії проти Білорусі заговорив глава українського МЗС Вадим Пристайко. В інтерв’ю чеському виданню Respekt він зауважив: ще декілька років тому переконував у такій ситуації знайомих білоруських журналістів, однак ті йому не повірили.

Актуально: Росія натякає на приєднання Білорусі, – Лукашенко

Коли я офіційно заявив їм (журналістам з Білорусі – 24 канал), що якщо вони захочуть залишитися незалежними, то зіткнуться з такою ж війною, такими ж труднощами й такими ж стражданнями, як і ми, вони не повірили мені. Можливо, тепер вони менше сумніваються,
– припустив міністр.

Пристайко запевнив: він дуже сподівається на те, що помиляється. Втім, прикладом у тому, що побоюватись війни білорусам все ж варто, є Україна.

"Білоруси спокійні та терплячі. Але ми були спокійними та терплячими людьми — і це буде тривати доти, поки вони не почнуть вбивати вас. Тоді ви теж починаєте вбивати. Навіть якщо супротивник сильніший, то що вам ще залишається?" – додав він.

Глава українського МЗС вважає: у Білорусі є два варіанти: за допомогою іноземних партнерів бути розсудливими й спокійними – і програти, або "почати боротися прямо зараз".

Союзна держава Росії та Білорусі: що відомо на цей момент

У Держдумі Росії підготували проєкт Концепції зближення законодавств обох держав. Робота над програмою дій щодо інтеграції перебуває на завершальній стадії. Однак останнім часом перемовини Лукашенка Путіна завершуються безрезультативно.

Росія і Білорусь наразі ведуть переговори про:

  • Єдиний Податковий кодекс;
  • Цивільний кодекс;
  • зовнішньополітичну торгівлю;
  • планують уніфікувати облік власності та соцгарантії;
  • об'єднати банківський нагляд, залишивши 2 центробанки;
  • створити єдиний регулятор ринків нафти, газу та електроенергії;
  • частково об'єднати платіжні системи;
  • з 2021 року запровадити єдиний доступ до держзакупівель.

Це цікаво: Доля союзу Білорусі та Росії: чому Лукашенко шукає друзів у США

Білоруські опозиціонери кілька разів виходили на акції протесту, бо побоюються, що підсумком переговорів Путіна з Лукашенком про поглиблення інтеграції РФ та Білорусі у межах Союзної держави може стати фактична втрата Білоруссю її суверенітету.