Мікророботи допоможуть лікувати рак

Вчені зі Швейцарської вищої технологічної школи Цюриха та дослідницької лабораторії ІВМ створили штучні молекули на основі кремнієвих чи полімерних матеріалів – крихітні сфери, розміром у кілька мікрометрів, які можуть бути наділені різними фізичними властивостями, як от електропровідністю чи магнетизмом.

З'єднавши їх, можна отримати мікрооб’єкти з різною геометрією – у формі паличок, трикутників чи складної тривимірної будови; а також з різною структурою та властивостями, відповідно до яких частинки по-різному реагуватимуть на середовище. У перспективі, вважають вчені, такі мікророботи, рухаючись під дією магнітного поля, зможуть переносити в організмі людини медичні та хіміотерапевтичні препарати.

Більше, ніж термос

Розумна кружка Yecup не просто збереже температуру напою, а й за потреби підігріє чи, навпаки, охолодить його. Всередині посудини вмонтували вентилятор для активного охолодження її вмісту та акумулятор на 10 тисяч міліампер/годину. Заявлена автономність батареї – до 8 годин. Також від неї можна підзарядити смартфон.

Налаштувати бажану температуру напою можна через спеціальний мобільний додаток для Android та iOS, або задавши відповідний режим на самій чашці. Діапазон температур – від 10 до 70 градусів Цельсія. Замовити кружку-термос можна на Indiegogo за трохи більше як сотню доларів. Проект викликав неабиякий інтерес у користувачів. Всього лиш за тиждень розробникам вдалося зібрати майже сто тисяч доларів, а це втричі більше, ніж вони очікували.

Моторошний дрон

У кращих традиціях американських фільмів жахів фінські ентузіасти озброїли дрон бензопилою. Для своєї забави конструктори використали за основу модель мультикоптера DJI S1000. На демонстраційному ролику дрон-різник безжальний до сніговиків, бурульок, верхівок дерев, а от звичайні повітряні кульки виявилися цій бензопилі не по зубах.

Читайте також: Робот Apple, що розбирає смартфони. Дрон зможе занурюватись під воду