У Міноборони підкреслили, що Росія використовує територію Білорусі

Відповідну заяву в ефірі каналу "Рада" зробила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, повідомляє 24 канал. Вона прокоментувала так звані військові навчання у Білорусі, які триватимуть до 8 липня.

До теми Без провокацій не обійдеться, – Жданов пояснив, як може відбутись напад Білорусі

За її словами, Збройні Сили України розглядають усі можливі сценарії та готуються до них.

Власне те, що ЗСУ так довго й мужньо тримають удар з боку російських військ, якраз і говорить про те, що готувалися до всіх сценаріїв,
– наголосила заступниця Олексія Резнікова.

Також Ганна Маляр заявила, що в Міноборони неодноразово підкреслювали, що Росія використовує територію Білорусі для агресії проти України.

"Що стосується білоруського кордону, то неодноразово ми підкреслювали, що Росія використовує територію Білорусі для того, щоб здійснювати агресію і використовуються для завдання ракетних ударів. Використовують як базу, де здійснюють лікування поранених, тримають свої резерви під виглядом навчань", – сказала вона.

На завершення заступниця міністра оборони заявила, що ЗСУ розглядають ризик нападу російських військ з Білорусі та невизнаного Придністров'я.

Ризик використання як території Білорусі, так і Придністровського регіону Молдови – безумовно є і його розглядають,
– резюмувала Маляр.

Напружена ситуація на білоруському кордоні

Варте уваги Данілов пригадав, як білоруські чиновники цинічно брехали Україні перед нападом Росії

  • Окрім того, голова Рівненської ОВА Віталій Коваль заявив, що Збройні Сили України посилено несуть бойове чергування біля білоруського кордону. Їм допомагає тероборона та добровольчі формування територіальних громад.
  • Опозиціонер та колишній білоруський міністр культури Павло Латушко розповів, що на територію Білорусі за останній час прибули декілька тисяч російських найманців з ПВК "Вагнера".
  • У Генштабі ЗСУ повідомляли, що білоруські військові й далі стоять біля кордону з Україною. Вони провели командно-штабне навчання та обладнують позиції у Брестській області.
  • Окрім того, у Генштабі інформували, що поблизу білоруського кордону почали свою діяльність пункти прийому мобілізованих. Їх розгорнули на Волинському та Поліському напрямках. У цих пунктах планують приймати тих, хто досягнув призовного віку.
  • Білоруські партизани заявляли, що війська Білорусі почали проводити значно більше навчально-тренувальних заходів. Щонайменше тричі проводилася перевірка сил реагування та транспортування білоруських підрозділів у прикордонні райони.

До теми – експерт оцінив загрозу з боку Білорусі: дивіться відео