На цьому наголосив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Мовиться про сотні тисяч тих, хто, на думку ТЦК, може ухилятися від служби у війську.

Читайте також Мобілізація по-новому: як працюватиме ухвалений законопроєкт

Правоохоронці перевіряють людей

Клименко наголосив, що поліція спільно з працівниками ТЦК може працювати на вулиці. Водночас підкреслив, що повістку вручити може винятково військовий, співробітник ТЦК. Також нагадав про те, що правоохоронці та представники військкоматів спільно працюють на блокпостах.

У поліції є відповідні бази даних, у яких є вже сотні тисяч людей, які, на думку ТЦК, можливо, ухиляються від служби. Ми перевіряємо цих людей і, звичайно, зразу цих людей можуть перевірити працівники ТЦК,
– додав Клименко.

За словами міністра внутрішніх справ, поліція займається розшуком тих українців, котрі отримали на руки повістки й ухиляються від мобілізації. Він підкреслив, що поліція діє згідно з письмовим зверненням працівників ТЦК та СП. Разом з тим, адміністративні протоколи щодо цієї групи людей складають винятково співробітники військкоматів.

Що буде, якщо ігнорувати ТЦК чи військовий облік

  • Почнімо з того, що громадяни віком від 18 до 60 років у період проведення загальної мобілізації повинні носити з собою військово-облікові документи. Мовиться або про військовий квиток, або про посвідчення військовозобов'язаного.
  • Якщо ж громадянин не з'являється до ТЦК, то його керівник звертається до Національної поліції. Мета, щоб цього громадянина доставили до військкомату примусово.
  • У випадку, якщо поліція цього не може зробити, то повідомляє про це ТЦК, після чого його керівник упродовж 5 днів надсилає громадянину рекомендованого листа поштою. У ньому закликають з'явитися до військкомату.
  • Разом з тим, якщо громадянин не прибуває до ТЦК упродовж 10 днів після вручення відповідної вимоги, ТЦК подає до суду та просить, щоб людині тимчасово заборонили керувати транспортними засобами.