Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, завдяки чому можна скоротити мобілізаційні потреби в Україні та зменшити втрати особового складу на фронті, зауваживши, що багатьом українським політикам треба обережніше коментувати та робити заяви щодо мобілізації чи екстрадиції.

Важливо Чи планують в Україні розширювати перелік спеціальностей військовозобов'язаних жінок

Україні потрібна далекобійна зброя

У питаннях мобілізації правильно починати насамперед зі зброї. Адже для того, аби зменшити мобілізаційні потреби в країні, мінімізувати втрати, нам потрібна далекобійна зброя. Вона високоточна, на відміну від російської, і дозволяє знищувати далеко від переднього краю величезну кількість російського ресурсу і резерву.

Тому ми пояснюємо нашим партнерам, що Росія – це велика країна з населенням у 140 мільйонів. Ми маємо знищити величезну кількість окупантів, тож просто дайте нам для цього високоточну зброю. Це ті ж ракети Taurus, ATACMS, додаткові снаряди до HIMARS тощо,
– мовив Подоляк.

Завдяки цьому можна зменшити потребу в живій силі, тобто в мобілізації, і суттєво знизити втрати. І якраз про це ми і говоримо з нашими партнерами, що ця війна може бути виграна завдяки креативу. Генеральний штаб щодня демонструє, як наші бійці креативно підходять до наступальних операцій. Попри дефіцити певних ресурсів українські бійці ефективно наступають на різних напрямках.

Завдяки чому зменшаться мобілізаційні потреби в Україні: дивіться відео

Мобілізаційні процеси тривають

Подоляк наголосив, що Україна хоче вберегти своїх людей, а для цього потрібна відповідна зброя. Це дасть можливість паритетно врівноважити обсяг мобілізованих з російського й українського боку. Тому наша держава повинна збільшувати тиск на партнерів щодо далекобійної зброї, яка дозволить мінімізувати потребу в мобілізації та втрати на фронті.

В Україні від початку повномасштабного вторгнення тривають мобілізаційні процеси, які налаштовані достатньо оптимально. Періодично вносяться певні зміни в законодавчі акти, які потрібні військовим. Проте суттєвих змін щодо того, як відбувається мобілізація, немає.

“Все йде так, як йшло місяць чи два місяці тому. Звісно, потрібні ротації, навчання людей через систему ТРО, зокрема жінок, які можуть займати позиції у Збройних Силах відповідні до професії”, – підсумував радник голови ОПУ.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Наприкінці серпні 2023 року Міноборони повністю оновило список хвороб, за якими раніше військовозобов'язані вважалися непридатними до служби. Всі "спірні" статті були видалені.
  • Новопризначений міністр оборони Рустем Умєров хоче запровадити електронний військовий квиток для наших громадян. Ба більше, він також планує цифрувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій.
  • Зазначимо, що закон України про військовий обов'язок і військову службу не передбачає можливість відмовитись від мобілізації. Однак чоловік може не бути мобілізованим у випадку, якщо має відстрочку від мобілізації або звільнення від військової служби.