Таку заяву зробив новопризначений радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, повідомляє CNN.

Читайте також: З'ясувалося, за якої умови Кім Чен Ин відмовиться від ядерної зброї

Одна річ, яку зробила Лівія, і яка привела нас до подолання нашого скептицизму, полягала в тому, що вони надали доступ американським та британським спостерігачам до всіх данних пов'язаних із ядерними об'єктами. Отже, мова йшла не про те, щоб спиратися на міжнародні механізми. Ми бачили їх так, як ніколи до того,
пояснив Болтон.

Лівійський лідер Муаммар Каддафі погодився відмовитися від своїх ядерних амбіцій в обмін на послаблення санкцій на початку 2000-х років. Через декілька років диктатор був скинутий і вбитий повстанцями, яких підтримував Вашингтон, нагадує телеканал.

Однак, на думку багатьох експертів, сценарій Лівії може бути небезпечним, якщо його застосувати до Північної Кореї. Аналітики, які вивчають КНДР, стверджують, що Пхеньян часто наводить приклад Каддафі, щоб показати, що лише ядерна зброя може стримувати Сполучені Штати в довгостроковій перспективі, аби забезпечити виживання режиму Кім Чен Ина.

Читайте також: Путін дізнався усі деталі історичних перемовин між лідерами КНДР і Південної Кореї

До слова, 27 квітня відбулася історична зустріч між лідерами Південної та Північної Корей Му Чже Іном і Кім Чен Ином відповідно. Сторони, зокрема, підписали декларацію про встановлення миру та припинення будь-яких ворожих дій один до одного, а також домовилися про повну денуклеаризацію Корейського півострова.

Окрім того, у США та Пхеньяні готуються до майбутньої зустрічі глави КНДР та президента США Дональда Трампа, яка може відбутися вже за три-чотири тижні.

Що таке денуклеаризація? Це усунення ядерної зброї з визначених територій; створення зон, у яких заборонено виробляти, дислокувати та складати атомну зброю.