Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Харук. Раніше з'явилася інформація, що в одному з Shahed-131, який збили ще в жовтні 2022 року, виявили боєголовку з 18 додатковими прикріпленими елементами. Вони мали б допомогти ще більше зруйнувати інфраструктуру.

До теми Турне Зеленського та величезні втрати Росії: інтерв'ю з Михайлом Подоляком

Це не настільки велика проблема

Як наголосив Харук, модифікація боєголовки "Шахеда" – це зовсім непринципове питання. Головне, щоб там не почали вдосконалювати систему керування. Адже зараз цей дрон-камікадзе просто програмують і не керують ним під час польоту. Він навіть не має відеокамери.

Модифікація бойової частини "Шахеда" неприємна, якщо той таки влучить в ціль. Але якщо його зіб'ють, то особливої різниці немає,
– зазначив Харук.

Він нагадав, що більшість дронів-камікадзе "Шахед" Україна успішно збиває. Крім того, міжнародні партнери регулярно надають різні гармати та інше озброєння проти таких цілей. Однак важливо працювати над системами виявлення та відстежування повітряних цілей.

Чи зросла загроза для українців через модифіковані дрони-камікадзе "Шахед": дивіться відео

"Тут проблема не в тому, чим збивати. Основна проблема полягає в тому, щоб засіб ураження "Шахеда" опинився в тому місці, де "Шахед" летить. Питання, як на мене, швидше в системі виявлення повітряних цілей, контролю повітряного простору та відстежування", – наголосив Харук.

Іран модифікував власні дрони-камікадзе

  • Видання CNN з посиланням на міжнародну неурядову організацію Conflict Armament Research повідомляє про те, що Іран почав вдосконалювати свої дрони-камікадзе. Але, судячи з усього, це вже давно почалося.
  • Так, представники організації дослідили вцілілу боєголовку дрона Shahed-131, який впав в Одеській області ще аж в жовтні 2022 року. Там знайшли ще 18 менших елементів, що мали б забезпечити краще ураження цілі.
  • Також Росія та Іран, ймовірно, збираються побудувати завод з виробництва з безпілотників на території в Татарстані. Однак будівництво ще не розпочалося.