Так під час брифінгу координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США у Білому домі Джон Кірбі відреагував на нагородження пілота Су-27, передає 24 Канал. За його словами, він проявив не хоробрість, а вручення відзнаки – "сміхотворне".

Читайте також США змінили маршрути польотів над Чорним морем після падіння MQ-9 Reaper: де тепер літають Штати

Російський пілот ідіот

Я не знаю іншої армії у світі, іншої військово-повітряної сили у світі, яка б нагородила пілота за те, що він врізався в безпілотник. Якщо це хоробрість, то, гадаю, у них інше визначення. Це безглуздо. Це образливо,
– наголосив він.

За словами Кірбі, на флоті військових навчають за будь-яку ціну уникати зіткнень. Яка б це не була техніка. Тож він досі не розуміє, за що нагороджували російського пілота. Адже він навмисно піддав як себе, так і майно США значному ризику. Самого пілота він назвав "просто ідіотом".

Зауважимо, що Кірбі, можливо, не робив би цієї заяви. Вона стала логічним продовженням до безглуздого нагородження орденами мужності пілотів, які брали участь у збитті американського дрона. Про нього повідомив сам міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу.

Кірбі зауважив, що Сполучені Штати можуть так і не дізнатися, якими були справжні наміри пілотів країни-агресорки. Можна лиш зауважити, що це було "навмисне переслідування" та "навмисна агресія". І про це свідчать відеоматеріали, зняті бортовою камерою безпілотника.

Коротко про збиття безпілотника

  • Відомо про те, що російський винищувач зачепив американський безпілотник, сталося це 14 березня близько 02:03. В операції над акваторією Чорного моря тоді брали участь відразу два Су-27.
  • Бригадний генерал ВПС США Пет Райдер згодом зауважив, що дрон довелося скинути в море. Стало це через те, що його пошкодило російське повітряне судно.
  • В Європейському командуванні зазначили, що окупанти спочатку скидали паливо на безпілотник. Також судна пролітали над дроном "у нерозважливій, екологічно небезпечній і непрофесійній манері".
  • Один з літаків максимально близько підлетів до безпілотника, зачепивши його. Що і стало причиною того, що дрон упав у море.
  • Зауважимо, що він затонув у Чорному морі на глибині 1,2 – 1,5 кілометра. Тож дістати його буде непросто. У США заявляли, що розглядатимуть це питання. І якщо дійсно потрібно буде дістатися до безпілотника, то попросять друзів з регіону.