Міністр закордонних справ країни Цінь Ган під час пресконференції риторично запитав, чому США постачають зброю Тайваню.

Дивіться також Гарантії миру для України та розділ "імперії": як допоможе Китай і чому війна затягується

Чому США просять Китай не постачати зброю Росії, у той час, як продовжують продавати зброю Тайваню?
– запитав міністр.

Цінь назвав "абсурдним" втручання "високопоставлених офіційних осіб США" у питання Тайваню, яке, за його словами, є "справою китайського народу".

"Жодна інша країна не має права втручатися в це", – сказав він.

Щодо війни в Україні, Цінь заявив, що "Китай не створював кризу, він не є стороною кризи і не постачав зброю жодній із сторін".

Китай завжди має власну думку і приймає рішення щодо цієї позиції незалежно, виходячи з суті питання. Між війною та миром ми обрали мир; між санкціями та діалогом ми вибрали діалог; між роздуванням полум'я та зниженням температури ми вибрали останнє,
– сказав він.

Видання зазначає, що спроби Пекіна бути миротворцем у війні в Україні розкритикували через відмову визнати характер конфлікту – адже досі Китай уникав називати його "війною". Ба більше, Пекін дипломатично та економічно підтримує Москву.

Дивіться також Чи можливий китайський ленд-ліз для Росії

Китай може постачати зброю Росії: актуально

  • КНР має намір збільшити свій оборонний бюджет у 2023 році. Тож, у пресі припустили, що Пекін може долучитися до військової допомоги Росії.
  • Проте сьогодні від торгівлі з США та ЄС Китай отримує понад 3 трильйони доларів, які в разі підтримки країни-агресорки може втратити.
  • Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що Китай ще може піти на ескалаційний крок, зокрема, надавши смертоносну військову допомогу Росії.