Про це в ефірі 24 каналу розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова. Початково, коли тільки створювалась архітектура Кримської платформи, для України було принциповим те, що Росія як країна-окупант має нести відповідальність.

До теми Конкретно підгорає: Лавров назвав саміт Кримської платформи "шабашем"

Еміне Джапарова зазначила, що Кримську платформу хотіли запропонувати як майданчик, де Росія могла б переглянути свої агресивні дії й повернутись до ситуації 2014 року та фактично нести цю відповідальність.

"Але через те, що Росія й через деякий час не усвідомила, навіщо створювали Кримську платформу, оголосила цю ініціативу, цитую "загрозою територіальній цілісності та безпеці Росії", то однозначно – зараз у нашої сторони аргументів і простору розуміти, що Росія може мати участь в саміті, не лишилось", – сказала заступниця Дмитра Кулеби.

Джапарова: Лукашенко йде в обійми Путіна

Еміне Джапарова зазначила, що Білорусь наразі рухається у так званому фарватері Росії. Провокаційні заяви Олександра Лукашенка останнім часом теж демонструють, що він дедалі більше "йде в теплі обійми Путіна", сказала заступниця глави МЗС. Водночас ціна за відповідні дії режиму Білорусі – висока.

Ми солідарні з народом Білорусі, не раз заявляли, що підтримували його у прагненні жити вільно, відстоювати свою права,
– заявила Еміне Джапарова.

Заступниця глави МЗС про Кримську платформу: дивіться відео

Кримська платформа: що треба знати

  • Ініціативу щодо Кримської платформи анонсував Володимир Зеленський у вересні 2020 року. Її мета – об'єднати сили щодо деокупації Криму.
  • Перший саміт Кримської платформи проведуть 23 серпня. Він складатиметься з 4 тематичних панелей.
  • Дмитро Кулеба розповів, що участь у саміті підтвердили вже 38 держав.