Олег Ніколенко – речник МЗС України – не підтвердив та не спростував інформацію. Він наголосив, що наразі може повідомити лише одне: тривають переговори, консультації на різних рівнях.
Зауважте Працюємо, як супергерої, – Єврокомісія рекордно швидко оцінює заявку України на членство в ЄС
Я можу лише сказати, що зараз тривають переговори, консультації на різних рівнях напередодні Саміту, де ми очікуємо, що Україна має отримати статус кандидата. Більше в деталі не хочу заходити, бо цей процес делікатний,
– заявив Ніколенко.
Речник МЗС наголосив, що українська сторона уважно відстежує інформацію, яка з'являється в публічному доступі.
За словами Ніколенка, наразі триває тиха кулуарна робота. За словами речника МЗС, її – дуже багато. Вона відбувається на різних рівнях. Усі активно працюють, аби отримати необхідний Україні результат наприкінці червня.
Заява Стефанішиної
Ольга Стефанішина – віцепрем'єр-міністерка з питань Євроінтеграції України – заявила, що наразі є три країни, які проти надання Україні статусу кандидата. Водночас сумніви цих скептичних європейських країн наразі намагаються розвіяти.
Загалом дискусії щодо надання Україні інших форматів, а не статусу кандидата, за словами Стефанішиної, ведуть 7 країн ЄС.
"Було дуже багато різних пропозицій, але, фактично, є три основні країни, які сьогодні не хочуть давати зелене світло для України", – мовиться у повідомленні.
Водночас віцепрем'єр-міністерка з питань Євроінтеграції України зауважила, що під час саміту 23 – 24 червня жоден з лідерів Європейського Союзу не насмілиться сказати Україні "ні".
За словами Стефанішиної, станом на червень 2022 року Україна вже виконала 65 – 70% своїх зобов'язань за Угодою про асоціацію. Окрім того, вже створили систему антикорупційних органів.
ЄС виділяє Україні додаткову гумдопомогу
Янез Ленарчич – єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями – заявив, що ЄС виділяє Україні додаткові 205 мільйонів євро. Їх витратять на гумдопомогу.
Він наголосив, що у ЄС швидко реагують та значно розширюють свою присутність в Україні. Завдяки цьому люди, які потребують допомоги, отримують їжу, воду, медичні послуги, житло, захист та грошову підтримку.
Окрім того, ЄС тісно співпрацює з представниками української влади. Усе для того, аби надавати актуальну допомогу.
Європарламент закликав Раду ЄС підтримати Україну: дивіться відео