Командування Збройних сил Сирії попередили, що будь-які повітряні цілі будуть вважатися ворожими й збиватися силами протиповітряної оборони, пише агентство SANA.

Важливо: Німеччина вимагає посилити тиск на Росію та запровадити нові санкції

У ЗС Сирії наголосили, що небо над північним заходом Сирії, а особливо над містом Ідліб, буде закрито для польотів цивільної та військової авіації.

Місто Ідліб на карті:

До того ж, 1 березня у районі міста Саракіб у провінції Ідліб підрозділи сирійської армії збили безпілотник турецького виробництва, що належав сирійській опозиції, яка виступає на боці Туреччини.

Все, що треба знати конфлікт у Сирії

  • Громадянська війна у Сирії розпочалася з мирних протестів у березні 2011 року. Активісти виступали проти безробіття та корупції у країні, вони вимагали відставки президента Башара Асада. Коли уряд застосував до вільнодумців насильство, протести поширилися всією країною.
  • Зараз ситуація не обмежується конфліктом між прибічниками та противниками Асада. До бойових дій залучено багато груп і країн, кожна з яких має свої інтереси. Ключову підтримку уряду надають Росія та Іран, а США, Туреччина і Саудівська Аравія займають сторону повстанців.
  • 27 лютого сирійський конфлікт знову загострився. Російські військово-повітряні сили атакували турецьких військових у Сирії у регіоні Ідліб. Тоді загинули щонайменше 33 військових, ще десятки отримали поранення. У відповідь турецькі війська розгорнули атаку по усіх відомих їм об'єктах режиму Башара Асада. У РФ стверджують, що нібито російська авіація не завдавала ударів в районі населеного пункту Бейхун в зоні Ідліб.
  • В ООН закликали негайного припинити вогонь у Сирії. Генсек НАТО Єнс Столтенберг засудив атаки, які здійснює армія режиму Асада за підтримки російської авіації на заході Сирії.

Конфлікт у Сирії
Конфлікт у Сирії / Інфографіка 24 каналу