Пляма нафтопродуктів утворилася в районі одеського пляжу "Відрада", неподалік "Пташиного пляжу". На фоні синьої водяної поверхні велика чорна пляма виглядає доволі моторошно та явно неекологічно.

Дивіться також Турецький науковець попередив про неминучу загибель Чорного моря

Інспектори намагаються встановити джерело забруднення

Примітно, що до початку повномасштабного вторгнення це був багатолюдний пляж, у якому було дозволено купатись. Крім цього, неподалік є відомий "Пташиний пляж" – щодня туди збираються зграї різних видів пернатих, щоб "прийняти ванну" та поласувати смаколиками, які залишають їм місцеві небайдужі люди.

Одеська міська рада повідомила, що 3 червня фахівці відібрали проби морської води в місці забруднення та відправили її до лабораторії.

На морській поверхні візуально спостерігається характерна пляма нафтопродуктів невстановленого розміру. Співробітниками Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) вранці 03:06:2023 відібрані проби морської води в місці забруднення з метою проведення відповідного лабораторного аналізу,
– мовиться у повідомленні.

Наразі інспектори встановлюють обсяги та джерело забруднення, а також готують заяву до правоохоронних органів. Цим займаються співробітники Держекоінспекції, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації й Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон.

Нафтова пляма на пляжі відрада: дивіться відео

Словом, навіть якщо на "Відраді" зараз і не купаються, нафтова пляма завдає неабиякій шкоді мешканцям Чорного моря та морській фауні. Це особливо невчасно в момент, коли китоподібним у нашому морі загрожує вимирання через російських окупантів.

Ссавці у Чорному морі на межі зникнення

  • Польські вчені встановили, що через війну у Чорному морі можуть повністю зникнути дельфіни та морські свині.
  • Біологиня із Жешувського університету в Польщі Єва Венгжин розповіла, що лише за 3 місяці повномасштабної війни в Україні в Чорному морі загинуло від 37 до 48 000 морських китоподібних.
  • На жаль, з того часу їхня кількість лише зросла, оскільки періодично мертвих ссавців викидає на узбережжя моря в різних країнах світу. І ці випадки трапляються значно частіше, ніж до повномасштабного вторгнення.