Власне пасивна позиція Владіміра Путіна зокрема у цій фазі конфлікту у Південному Кавказі призвела до того, що Росія цілком втратила вплив у цьому регіоні. Про це 24 Каналу розповів російський публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський.

Дивіться також 2-денна війна та швидка капітуляція Вірменії: як Азербайджан повертає Нагірний Карабах

Путін "здувся"

Росія за останні 20 років провокувала десятки разів конфлікти у прикордонній зоні між Азербайджаном та Вірменією. Потім Путін нібито "вирішував" ці конфлікти, та зберігав вплив і в Баку, і в Єревані.

Проте цього разу з'явився геополітично сильніший гравець – Туреччина, яка продемонструвала впевненість безмежно підіймати ставки. І Путін "здувся", адже Ердоган йому запропонував "помірятися силою", а він на цю війну не з'явився.

"Геополітична ситуація така, що Росію викинули з Південного Кавказу. І зробив це не Нікол Пашинян, і навіть не Ільхам Алієв, а Реджеп Ердоган під час другої війни у Нагорному Карабаху у 2020 році", – наголосив російський публіцист.

Ердоган зустрівся з Алієвим

Росія пішла з Південного Кавказу назавжди, і це доводить ще й зустріч Ердогана з Алієвим 25 вересня в азербайджанському ексклаві (регіон, відокремлений від основної території країни, що не має суверенітету, а також оточений однією або кількома іншими країнами – 24 Канал) Нахічевань. Це територія Азербайджану, яка розташована між Вірменією, Іраном і Туреччиною.

Це натяк, на думку Піонтковського, на можливе створення так званого "коридору", який має зв'язати західні райони Азербайджану з Нахічеванню та Туреччиною.

Андрій Піонтковський оцінив перспективи впливу Росії на Південному Кавказі: дивіться відео

Заслуга України

В тому, що Путін втратив Південний Кавказ є заслуга й України. Навіть у 2020 році, коли ще не було повномасштабного вторгнення Росії, але й тоді Київ здійснював спротив російській агресії. І це скувало дії країни-агресорки на Південному Кавказі.

"Саме тому Путін злякався йти на війну з Ердоганом, який до того ж сильніший за нього, адже у Росії в тилу – нескорена Україна", – відзначив Андрій Піонтковський.

Яка ситуація в Нагірному Карабаху

  • Азербайджан 19 вересня розпочав "антитерористичні заходи" в Нагірному Карабаху. В Баку повідомили, що метою їхньої "спецоперації" є виведення сил Вірменії зі спірних територій, безпека населення та відновлення конституційного ладу.
  • Вірменія та Росія не втрутились у ситуацію, хоча на території Нагірного Карабаху перебувають з 2020 року "російські миротворці". І вже 20 вересня так звана "влада" Нагірного Карабаху пішла на вимоги Азербайджану та погодилась роззброїти та розформувати свою "армію". Крім того, Вірменія повинна була вивести свої війська з Нагірного Карабаху.
  • Водночас у Вірменії почалися акції протесту зокрема біля посольства Росії. А також опозиція оголосила про щоденні протести проти уряду Нікола Пашиняна.
  • А Пашинян звинуватив "російських миротворців" у бездіяльності, а організацію ОДКБ – не ефективною. У відповідь Росія назвала заяви прем'єра Вірменії "неприйнятними випадами". А також назвала його позицію намаганням "зняти з себе відповідальність за провали у внутрішній та зовнішній політиці, переклавши провину на Москву".