Про це нагадав Президент України Володимир Зеленський у 90-й день боротьби.

Важливо До серпня кількість озброєння в Україні буде значимою, – ГУР про переломний момент у війні

Зеленський подякував кожному й кожній, хто робить усе для перемоги, для миру в Україні.

Дехто давав нам лише три дні, а ми вистояли три сміливі, звитяжні, героїчні місяці й продовжуємо боротьбу за нашу свободу та незалежність,
– згадав український лідер.

Він також опублікував світлини, що зображають сміливість та звитягу українців. Боротьба ще триває, але перемога за нами, бо ми – на своїй землі.

Українці третій місяць борються за свободу / Фото Mstyslav Chernov, AA, Rui Caria, Yevhen Zavgorodny, Katya Moskalyuk, hugo_lts, David Guttenfelder

Проміжні підсумки трьох місяців війни

Україна вже 3 місяці відбиває атаки російської армії. Українським захисникам вдалося звільнити кілька областей та суттєво зняти загрозу захоплення столиці. Як зазначили аналітики Forbes, з 2014 року російська армія загарбала стільки українських земель, що їхня загальна площа перевищує разом узяті території Угорщини та Болгарії.

Рекорд за площею захопленої території припав на 2022 рік. Станом на 23 лютого в російській окупації перебувало 43 300 квадратних кілометрів, або майже 7% української території. Тепер ця площа у 2,9 раза більша. Тимчасово непідконтрольні території включають тимчасово окупований Крим, частини Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької областей та місто Севастополь.

Протягом війни ЗСУ повністю звільнили від російських загарбників:

  • Київську,
  • Чернігівську,
  • Сумську,
  • Миколаївську,
  • Житомирську області.

Додамо, що вся територія України становить 603 548 квадратних кілометрів.

Шалені втрати росіян

Намагаючись задовольнити нездорові імперські амбіції російського диктатора, росіяни масово віддають свої життя. Як свідчать дані розвідки Великої Британії, усього за 3 місяці знищено стільки ж окупантів, скільки за 9 років в Афганістані.

У Міністерстві оборони Великої Британії назвали кілька причин, через які Росія зазнає стількох втрат:

  • у війська країни-агресорки кепська тактика на малих висотах;
  • у неї обмежене, якщо не відсутнє, прикриття з повітря;
  • відчувається також відсутність гнучкості.

Ба більше, керівництво війська країни-агресорки постійно наступає на одні і ті ж граблі. Це й стало причиною того, що щоденно кількість особового складу російської армії лише скорочується. Сприяє цьому також посилення наступу на Донбасі.