Про це 24 каналу розповів експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв. За його словами, НАТО повертається до того, заради чого було створене.

До речі Зеленський поговорив з Макроном про ядерний тероризм росії

НАТО готується до будь-якого розвитку подій

Краєв зазначив, що НАТО здійснює покрокову реалізацію стратегії, яка була ухвалена в Мадриді. Нею передбачено, що так звані групи швидкого реагування, які перебувають на східному фланзі й нині нараховують 30 тисяч осіб, мають бути збільшені до 300 тисяч осіб.

Відповідно, це не просто збільшення кількості. Це посилення їхнього потенціалу і військово-повітряними силами, і військово-морськими силами, і наземною технікою. Так чи інакше – це створення нового угруповання,
– наголосив експерт.

За його словами, НАТО повертається до того, заради чого було створене, а саме – як безпековий, оборонний альянс, який в Європі мав готуватися до потенційної третьої світової війни. Фактично зараз воно це й робить.

Експерт зауважив, що у НАТО розуміють, що росія є небезпечною. Це порушник міжнародного права, держава-терорист, яка влаштовує геноцид. Тому Північноатлантичний альянс готується до будь-якого розвитку подій.

Для чого НАТО посилить свій східний фланг: дивіться відео

Позиція НАТО щодо України

Краєв вважає, що Україна стане членом НАТО і, відповідно, частиною цього східного валу, щойно відкине росіян.

Просто логіка НАТО, якщо дивитися на заяви Байдена, Джонсона і багатьох інших лідерів, у тому, щоб наразі захистити себе, але при цьому не вступити у повномасштабну війну в Україні як сторона конфлікту,
– зауважив він.

Наразі, додав експерт, Україна не вписується в цю схему. Але все, що зробив для нас Захід і НАТО, свідчить про те, що надалі Україна зможе стати повноправним членом Північноатлантичного альянсу.

Більше про НАТО: останні новини

  • Широкомасштабна війна, яку Росія розпочала проти України у лютому 2022 року, безповоротно змінила політичну психологію всього Північноатлантичного альянсу. На саміті в Мадриді лідери НАТО офіційно визнали Росію найсерйознішою і безпосередньою загрозою.
  • Президент США Джо Байден ввечері 9 серпня підписав документи про затвердження протоколів про приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО.
  • Фінляндія та Швеція дедалі ближче наближаються до вступу в НАТО. Президент Франції Еммануель Макрон 13 серпня також підписав ратифікаційні протоколи про приєднання обох країн до Альянсу.

Вас може зацікавити – НАТО посилює військову присутність у Європі: дивіться відео