За кілька тижнів до того, як Конституційний Суд ухвалив своє скандальне рішення, НАЗК попередило керівників держави про можливу перевірку декларацій. Про це повідомив голова НАЗК Олександр Новіков в інтерв'ю НВ.

Важливо Жодного звіту до НАЗК не подали понад 100 партій: є і такі, що не прозвітували за 2019 рік

Чи може рішення КСУ бути пов'язане з перевіркою декларацій в ОП

Раніше деякі ЗМІ з посиланням на джерела в ОП та антикорупційних органах стверджували, що Конституційний Суд ухвалив скандальне рішення з відома Банкової. І Офіс Президента нібито не протидіяв цьому, тому що у НАЗК були претензії до декларацій деяких його функціонерів.

Новіков не сказав, чи відповідає дійсності ця інформація, але наголосив, що на час ухвалення КС рішення НАЗК проводила перевірку єдиної особи з ОП.

І то не можна сказати, що прямо з Офісу – це президент. Жодного з працівників ОП ми на момент ухвалення рішення КС не перевіряли,
– сказав Новіков.

Зауважимо, що голова НАЗК виступає проти так званого компромісного законопроєкту про повернення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях. Новіков аргументував це тим, що ухвалений законопроєкт не передбачає позбавлення волі для чиновників, які навмисно не подають декларацію або вказують в ній недостовірні відомості.

Що передбачає новий закон

  • Верховна Рада 4 грудня відновила кримінальну відповідальність за неправдиве декларування, тепер за брехню про статки передбачені штраф і обмеження волі.
  • Тепер внесення чиновником неправдивих відомостей на суму від 1 до 8,5 мільйонів гривень каратиметься штрафом від 42 тисяч до 51 тисячі гривень або громадськими роботами з позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років.
  • Якщо ж чиновник не вказує статки на понад 8, 5 мільйонів, сума штрафу збільшується до 85 тисяч гривень. Також можливе обмеження волі до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади.
  • Зазначимо, що обмеження волі – це не ув'язнення, а поселення у виправний центр з можливістю його покидати.