Абсолютна більшість (75%) звернень до НАЗК дозволила ретельніше перевірити документи посадовців різних рівнів. Ознаки внесення недостовірної інформації підтвердили після повної перевірки декларацій.

Цікаво Знайшли незначні неточності: НАЗК перевірило декларацію Баканова

Посадовці "забули" задекларувати майно

Мовиться про власність посадовців на загальну суму 382,1 мільйона гривень, яку декларанти "забули" внести у документ чи вказали неточну інформацію. Загалом перевірили 134 декларацій, у 100 з яких були порушення.

За інформацією НАЗК, 28 декларацій з порушеннями підпадають під "кримінал". Ще у 72 документах виявили ознаки адміністративних порушень.

Якщо ви впевнені, що посадовець "забув" задекларувати майно або вказав неправдиві відомості у декларації – надсилайте звернення до НАЗК,
– закликав заступник голови відомства Роман Сухоставець.

Допомога з моніторингом

Кожен свідомий громадянин України може допомогти НАЗК виявити порушення в деклараціях посадовців. Для цього потрібно відправити заявку до агентства, згодом документ перевірять та, у разі виявлення неточностей, притягнути порушників до відповідальності.

У НАЗК наголосили, що завдяки допомозі небайдужих українців, виявили недостовірностей:

  • на 64,5 мільйона гривень у декларації податківця;
  • на 37,5 мільйона гривень в документах аудитора з Луганщини;
  • на 22 мільйони гривень – у депутата Обухівської райради;
  • землі на 16 мільйонів гривень – у депутата Дніпропетровської облради.

Як подати звернення до НАЗК

Відправити інформацію про ймовірне порушення можна листом за адресою: 01103, м.Київ, бульвар Дружби народів, 28. Приймають звернення на поштову скриньку info@nazk.gov.ua та за спеціальною формою на сайті за посиланням. У листі потрібно вказати, про яке саме порушення мовиться. Важливо, щоб сума недостовірних даних була не меншою, ніж 248 тисяч гривень, або 100 прожиткових мінімумів.

Що чекає депутатів за брехливі декларації: дивіться відео

Порушення в деклараціях політиків та посадовців: останні новини