Якби цей вплив був належним, не було б війни, – Верещук

Про це міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України написала у своїх соціальних мережах. Вона заявила, що "Азовсталь" – це серце країни на цей момент.

Варте уваги Маріуполь і сам "Азов" вже стали історичною ганьбою для Росії, – екскомандир полку Максим Жорін

Вона повідомила, що на заводі, окрім азовців, перебувають ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона.

Верещук переконує, що поділяє тривогу близьких, які переживають за своїх рідних. Водночас вона закликає не перебільшувати вплив світових лідерів на ситуацію.

Поділяю тривогу та хвилювання близьких за долю захисників фортеці. Війна – це кров і сльози. На війні чудес не буває. Є суворі реалії. Тому працює тільки тверезий та прагматичний підхід. Нам не варто перебільшувати вплив світових лідерів. Бо, якби цей вплив був належним, не було б війни,
– написала Верещук.

Перемовини з ворогом дуже складні, – міністерка

Вона також заявила, що є наказ від президента Володимира Зеленського зробити все можливе, щоб витягнути українських захисників з "Азовсталі".

За її словами, команда працює, однак перемовини з ворогом дуже складні.

Результат може не задовольнити всіх. Але наше завдання – витягнути наших хлопців. Усіх. Живими. Дасть Бог, усіх врятуємо,
– резюмувала Верещук.

Україна домовляється про евакуацію з "Азовсталі"

12 травня Верещук заявила, що поранених українських військових таки можуть евакуювати з Маріуполя. Вона повідомила, що тривають важкі перемовини щодо евакуації важкопоранених бійців з "Азовсталі" в обмін на полонених росіян.

Згодом міністерка уточнила, що порятунок важкопоранених бійців з "Азовсталі" відбудеться за посередництва Туреччини.

Президент Зеленський наголосив, що Україна працює над тим, щоб вивезти всіх військових з "Азовсталі", включно з тілами вбитих героїв.

Яка ситуація на "Азовсталі"

До речі – Жорін: Маріуполь і сам "Азов" вже стали історичною ганьбою для Росії: дивіться відео