За словами засновника фонду "Повернись живим" Віталія Дейнеги, Грузія через 11 років після війни отримала ситуацію, коли православний російський комуніст, який не визнає територіальну цілісність Грузії, сидить в президії парламенту.
Читайте також: Як Захід ставиться до конфліктів Росії з Україною та Грузією
Тому грузинські експерти висловили поради зі свого досвіду, як Україні "не наступити на ті ж граблі".
Професор Грузинського інституту громадських справ Торніке Шарашенідзе сказав, що Україні варто зміцнювати державу та будувати демократію.
"Дуже важливу роль грає зворотна освіченість населення. Віра в байки та фейки обернено пропорційна освіченості населення. Адже людина може прочитати два джерела замість одного, який йому щось нав’язують, і тоді вона вже розбереться – обманюють його чи ні", – відповів політолога Давід Беріташвілі.
А журналістка Натія Коберідзе наголосила, що Україні не варто допускати до влади проросійські елементи.
Ми, на жаль, це і отримали сьогодні. Ми змінили не "шило на мило", а поміняли прозахідний уряд на проросійський. Цього не можна допускати, в першу чергу,
– відповіла вона.
За словами віце-президента Атлантичної Ради Грузії Бату Кутелія, в цій гібридній війні, яку Росія веде проти всього демократичного суспільства, ми (Грузія – 24 канал) знаходимося на лінії фронту і в цій війні все є зброєю – культура, спорт, економіка тощо.
"З іншого боку, весь цей арсенал зброї "харчується" російськими грошима. Тому найголовніша порада – треба перекривати всі щілини, що зв'язують економіку або фінанси з російськими грошима, і потрібно більше прив'язувати економіку на захід – це єдиний правильний шлях". – додав він.
Телеміст між 24 каналом на "Руставі-2": дивіться відео