Що відбувалося в Києві у неділю 10 грудня?
Набирає обертів скандал навколо затримання Міхеїла Саакашвілі і організованих ним і його соратниками протестних акцій. 10 грудня у Києві пройшов марш за прийняття закону про імпічмент. Акція почалася опівдні в парку Шевченка, колона людей дійшла до Майдану Незалежності, де встановили сцену. Дані про кількість учасників досить відрізняються: їхнє число на різних інформаційних ресурсах коливається від однієї до десяти тисяч. Однак, за попередніми даними, в акції взяло участь близько 2,5 тисяч осіб, йдеться на сайті МВС.
Читайте також: Прихильники Саакашвілі виголосили низку вимог до влади
Вимогами учасників акції, крім відставки Президента і звільнення Саакашвілі, стали створення Антикорупційного суду, відставка Генпрокурора Юрія Луценка та прийняття закону про вибори. Звідусіль було видно і чути різні гасла: "Порошенко – новий Янукович", "Свободу Саакашвілі", "Я не раб", "Ганьба", "Банду геть", "Немає корупції, немає Порошенка" та інші. Нагадаємо, що маршу передувало затримання в п'ятницю лідера "Руху нових сил".
Марш прихильників Саакашвілі 10 грудня у Києві
Раніше, 5 грудня, Саакашвілі вже намагалися затримати. Тоді, коли співробітники СБУ прийшли в його квартиру з обшуками, а сам екс-губернатор Одеської області заліз на дах будинку, погрожуючи стрибнути вниз. Коли його все-таки затримали і посадили в машину СБУ, невгамовні активісти заблокували її та звільнили політичного діяча.
Читайте також: Цирк і ненависть на Костьольній: як намагались затримати Саакашвілі
Що можна сказати? Гучна, часто обговорювана, почасти дурна, почасти неправильна затія – цей марш за відставку Президента і звільнення Саакашвілі, та й в цілому весь галас навколо екс-губернатора, який почався вже досить давно. Чому? Є така, багатьом відома, істина: з'явилася новина, яку старанно роздмухують і вся увага зосереджується на ній – шукай те, що через неї йде у тінь.
Тобто, цілком імовірно, що нашу увагу просто намагаються відвернути, як це часто відбувається, від інших, дійсно важливих, проблем.
Від чого саме?
Варіанти можуть бути різними. Наприклад, від медичної реформи, яка почне реалізовуватися вже з 1 січня 2018 року. Або згадати, як з'являються і зникають правки в реформах.
Або скандал, пов'язаний з НАБУ. "Затримання Саакашвілі було спробою відволікти увагу громадськості та міжнародної спільноти від скандалу між правоохоронними органами, а так само політичним піаром Генеральної прокуратури, на тлі скандалу з розкриттям спеціальних агентів НАБУ, який резонансно відгукнувся в міжнародному політикумі", – розповіла одному з видань експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.
Читайте також: Як розпочалося резонансне протистояння між ГПУ та НАБУ: хронологія подій
Можна ще згадати той факт, що заява Саакашвілі про хвороби співпала з прийняттям Верховною Радою держбюджету на наступний рік.
Чим ще може загрожувати марш?
Одна з його цілей – це, як відомо, відставка нинішнього Президента. Але ні одна революція, насправді-то, не призводила спочатку до чогось позитивного. Натомість вона створювала розруху, дестабілізацію, свавілля. Просто колись це проходить менш плачевно і з кращими результатами у підсумку, а колись – ні. Потрібно розуміти ситуацію. Потрібно не забувати, що в країні йде фактично війна.
Люди на Майдані кілька років тому не для того зробили Революцію Гідності, щоб зараз допускатися помилок і дурості. Дозволяти владі грати з собою. Цікаву річ під час акції у неділю зі сцени сказав народний депутат Віктор Чумак (учасник акції): "Майдан повинен пройти в наших головах. Думати, де правда, де неправда..." Звучить досить іронічно і дещо парадоксально з його-то вуст в такій ситуації. Але нам дійсно варто навчитися думати. Думати і діяти. Діяти по-справжньому, а не псевдоправильними і псевдоблагими маршами з криками "Ганьба!".
Звичайно, людям потрібно видовище. Шоу. Але це все піде. Більш ніж імовірно, що галас навколо Саакашвілі і Порошенка стихне. А про реальні проблеми наше суспільство забуде. Поховає під хвилею спеціального роздутого скандалу.
Автор: Вікторія Щеннікова