МЗС Китаю висловило своє обурення візиту Ненсі Пелосі та звинуватило США у спробі "підірвати" суверенітет країни. Пекін звинуватив Вашингтон у використанні тайванського питання у своїх інтересах.

Зауважте Хто кого: які держави на боці Китаю і чому США підтримують Тайвань

Що кажуть в Пекіні

МЗС Китаю пригрозило заходами у відповідь на візит Пелосі на Тайвань. Водночас наслідки Пекін перекладає на владу острова та США.

Китай однозначно вживе всіх необхідних заходів для рішучого захисту свого суверенітету і територіальної цілісності у відповідь на візит спікера США. Усі наслідки, що випливають з цього, повинні нести сторона США та сепаратистські сили "незалежності Тайваню",
– заявили в Пекіні.

Також в МЗС заявили, що "тайванське питання" є внутрішнім для Китаю, тому США не повинні в нього втручатися.

Реакція Пелосі

Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі після посади в аеропорту Тайбея заявила, що її візит не суперечить відносинам з Китаєм відповідно до Закону про відносини з Тайванем 1979 року. Тобто документу, ухваленого в рік встановлення дипломатичних відносин Вашингтона та Пекіна.

Також Пелосі наголосила, що її візит є доказом підтримки тайванської демократії. За словами спікерки Палати представників, США виступають проти односторонніх спроб Пекіна змінити "статус-кво" Тайваню.

Наші дискусії з керівництвом Тайваню будуть зосереджені на підтвердженні нашої підтримки нашого партнера та просуванні наших спільних інтересів, включаючи просування вільного та відкритого Індійсько-Тихоокеанського регіону. Солідарність Америки з 23 мільйонами жителів Тайваню є сьогодні як ніколи важливою, оскільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією,
– заявила Пелосі.

Загострення між Китаєм та Тайванем: коротко

На тлі війни росії проти України у світі виникла ще одна загроза – вторгнення Китаю на Тайвань, який у Пекіні вважають своєю територією. Під час азійського турне спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі таки вирушила на Тайвань і 2 серпня приземлилася в Тайбеї.

Водночас Китай продовжує агресивну риторику та оголошує військові навчання: спершу в Тайванській затоці, а тепер довкола всього острова. Усе, що відомо про загострення в Південно-східній Азії, ми зібрали тут.

Важливо – актуальна інформація щодо візиту Пелосі на Тайвань: дивіться відео