Таку думку 24 Каналу висловив голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан, зауваживши, що окупанти скаржилися тоді, що їм просто "не давали підняти голову" на Запорізькому напрямку. Він додав, що, якби не лінія оборони ворога, то тоді б українські військові мали б достатньо переваги, аби подавити своїм вогнем противника.

Дивіться також Маємо величезні проблеми: офіцер ЗСУ відповів, чого найбільше не вистачає війську

"Той тримісячний період – це був "золотий час" щодо використання снарядів. Зараз у нас і близько немає тієї кількості. Тобто ми бачимо, що співвідношення далеко не на нашу користь", – сказав Кузан.

До України мають надійти снаряди за чеською ініціативою. Однак, час постачання зміщується і вже говорять про початок червня. Також є, зокрема, зобов'язання ЄС щодо постачання боєприпасів для ЗСУ. Однак все одно снарядів 155-го міліметру Україні критично не вистачає.

Водночас є боєприпаси 152-го та 122-го міліметра – радянські калібри. Утім, ЗСУ мають перевагу саме завдяки західній артилерії. Такі установки мають більшу дальність і точність.

Тому, звичайно, ні про які наступальні дії, ні про які навіть перехоплені ініціативи не може йтися, поки ми не отримаємо достатню кількість набоїв, щоб нарешті наша західна артилерія запрацювала,
– наголосив голова Українського центру безпеки та співпраці.

Рік, аби вистояти

Завдання українських захисників у 2024-му році – вистояти. Цей рік Росія перебуває на піку своїх промислових спроможностей оборонно-промислового комплексу. Нині ворог не має дефіциту снарядів. До того ж снаряди для окупантів постійно постачає КНДР.

"Наше завдання – це максимально втримати лінію фронту, розбудувати свою лінію укріплень. Фактично, до нового витка наступу росіян. Десь приблизно ми говоримо про початок – середину літа, це залежатиме від ситуації на фронті, наша лінія оборони буде готова повноцінно", – сказав Сергій Кузан.

Ворог розуміє, що у нього є можливості на один масований наступ. Тим часом ЗСУ мають стояти, відбити цей наступ та довести неспроможність росіян.

Тобто виграти час, поки західні партнери України нарешті зберуть гроші та закуплять снаряди за чеською ініціативою та поки до України надійдуть усі снаряди за європейською ініціативою. До того ж поки ВПК європейських країн збільшить свої спроможності.

"На другу половину осені ми зможемо перехоплювати ініціативу на окремих ділянках фронту і так переломлювати ініціативу на свою користь", – зауважив голова Українського центру безпеки та співпраці.

До слова, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський оголосив про пріоритет БпЛА у веденні війни. Нині можна спостерігати, як українські військові вражають стратегічні енергетичні та військові об'єкти в глибині Росії.

Тобто поступово ослаблюючи й економічний, і військовий потенціал, водночас тримаючи фронт – отак ми зможемо під кінець року поступово переломити цю ситуацію на свою користь,
– додав Сергій Кузан.

Україні треба боєприпаси

  • Президент України заявив, що попри відсутність достатньої кількості снарядів для контрнаступу, є кілька ініціатив для захисту України, які почали працювати, й до нас надходить зброя. Він зауважив, що все чесно розподіляється по тих бригадах, які перебувають на найбільш напружених напрямках. Водночас подекуди українські військові використовують дрони замість снарядів. Це не є заміною боєприпасів, але теж допомагає.
  • Чехія знайшла снаряди для ЗСУ. Їх мають викупити за кошти союзників. За словами міністра закордонних справ країни, Чехія планує передати Україні 1,5 мільйона снарядів уже цьогоріч. Утім, це не максимальна кількість, яку можуть отримати українські військові.
  • Тим часом боєприпаси для української армії знайшла Естонія. Мовиться про снаряди та ракети на кілька мільярдів євро. Може йтися приблизно про 1 мільйон снарядів та ракет для РСЗВ "Град".