Про це Українському центру безпеки та співпраці розповів політичний географ та дослідник українського походження Любомир Луцюк. Він є професором Королівського військового коледжу Канади.
Читайте також Ми нація, яку не можна підкорити навіть голодом, – Зеленський вшанував пам'ять загиблих
Про звернення Лемкіна через геноцид в Україні
Дослідник відзначив, що голод як частину геноциду проти українського народу ще у 1953 році описав лікар Рафал Лемкін. Він стверджував, що це була частина жорстокої кампанії, розгорнутої режимом Сталіна проти України. За словами Луцюка, було б дивно не погодитися з Лемкіним. Адже саме він був "батьком" Конвенції ООН про запобігання геноциду й покарання за нього.
До чого тут страх перед Путіним
Луцюк зазначив, що чимало країн у світі все не визнали, що Голодомор був актом геноциду. Серед них – США (визнали обидві палати Конгресу, для остаточного визнання необхідне рішення адміністрації США), Велика Британія й Німеччина. За його словами, причина ховається у тому, що деякі з країн надто прив'язані до російського газу. Мовляв, вони не зроблять те, що могло б образити Путіна.
Вони говорять про катастрофу в Україні, або говорять про людей, які зазнали голоду в іншій частині Радянського Союзу в 1930-х роках,
– зазначив дослідник.
Й наголосив, що Голодомор був саме геноцидом на українських землях. Через закриті кордони за межами Радянської України не знали, що насправді відбувається. Відповідно, нікому було допомогти, а розповіді про голод часто замовчувалися або й спростовувалися. Така кампанія певною мірою триває й у наш час.
Країни, які визнали Голодомор геноцидом / Інфографіка 24 каналу
За словами дослідника, деякі з великих країн минулого, серед яких – Велика Британія, знали про голод, проте свідомо замовчували це. "Уявіть собі, що ми живемо у світі, де уряди лібералів й демократів досі не хочуть ідентифікувати Голодомор як геноцид, щоб не образити Москву", – підкреслив він.
Страшна правда проти дезінформації
Крім цього, канадський дослідник звернув увагу й на те, що найбільше дезінформації про Голодомор поширював кореспондент The New York Times – Волтер Дюранті. Він перебував у Москві під час Голодомору. Очевидно, що журналіст був у змові з режимом. Втім, були й люди, які не боялися казати правду. Серед таких – британець Гарет Джонс. Через те, що він писав про Голодомор його вигнали з роботи. Чоловік помер при загадкових обставинах.