Єрмак зізнався, що шкодує про те, що наприкінці каденції Ангели Меркель нормандська зустріч не відбулася. Він підкреслив, що саме вона доклала багато зусиль до організації нової зустрічі.

До теми Нормандський формат: чому це валіза без ручки та що може вплинути на довгоочікувану зустріч

Не треба забувати, що Німеччина є найактивнішим учасником і всього актуального енергетичного порядку денного. А питання "Північного потоку-2" і транзиту газу – це питання нашої безпеки, вони повинні всі розглядатися в комплексі. У нас складний четвертий учасник переговорів, але консультації тривають,
– сказав Єрмак.

Керівник ОП стверджує, що нормандський формат зайшов у глухий кут. Із російською стороною він комунікує через представника переговорів і основну контактну особу – Дмитра Козака.

Робота над іншими форматами

За словами Єрмака, США рішуче налаштовані бути активним учасником мирного процесу на всіх рівнях включно із президентським. Водночас, участь США буде паралельно до нормандського формату.

Андрій Єрмак також наголосив, що США поважають те, що зробили канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон. Очільник ОП переконаний, що процес активізується завдяки додатковому імпульсу.

Що відомо про переговори

  • У грудні 2019 року в Парижі була остання зустріч у нормандському форматі лідерів Франції, Німеччини, України та Росії. Формат передбачає переговори про врегулювання війни на Донбасі.
  • Як заявляв президент Зеленський, зустріч "нормандської четвірки" таки відбудеться. Зараз це залежить від російської сторони, офіційний Київ до перемовин готовий.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що ситуація з нормандським форматом у перемовинах про майбутнє Донбасу є неоднозначною. Проте Росія має бути в переговорному процесі, щоб домовитися, але агресор з різних причин уникає будь-яких варіантів саміту.
  • Росія свого часу не пустила США у нормандський формат, як розповідав експосол України у США Валерій Чалий. Хоч завжди мовилось про залучення інших країн.