Схваливши розширення антиросійських санкцій, Конгерс США спробував "одягти наручники на свого президента через його політику щодо РФ", і це добре, але американські законодавці допустили одну дуже грубу помилку, розмірковує Міхаель Кніґе в публікації для Deutsche Welle.
Читайте також: Нові санкції проти Росії – провал і для Путіна, і для Трампа, – The New York Times
Законопроект, дія якого також обмежує право президента США Дональда Трампа знімати чи навіть пом'якшувати санкції проти Росії, варто було спочатку обговорити із західними союзниками, чого зроблено не було. Тепер, у результаті "одноосібних кроків Вашингтона, нові штрафні заходи проти Росії завдадуть серйозного удару і по європейським компаніям", пояснює німецький блогер.
ЄС не змусив довго чекати і вже висловив своє обурення щодо розширення санкцій, нагадує Кніґе.
Автор статті підкреслює: нові санкції США загострять суперечку між самими європейцями.
Читайте також: В ЄС бідкаються, що американські санкції зашкодять не лише Росії: список компаній
Штрафні заходи, ймовірно, вплинуть на підприємства, які беруть участь в енергетичному проекті "Північний потік-2", навколо якого в ЄС вже давно ведуться суперечки. Такі країни, як Німеччина і Франція, підтримують проект, тоді як, наприклад, Польща і Данія його критикують, зазначає журналіст.
Однак у підсумку тим, хто посміється над можливим трансатлантичним і внутрішньоєвропейським конфліктом, буде саме безпосередній адресат закону – Кремль,
– констатує оглядач.
Думку про суперечливість нових американських санкцій проти Росії підтримує також і журналіст Едуардо Портер у статті для The New York Times.
За його твердженням, "економічні санкції навряд чи спрацюють як покарання для Путіна".
"Є вагомі причини вважати, що санкції не спрацьовують, як того б хотілося. Вони часто "дають збій", оскільки оштрафовані країни можуть перенаправити торгівлю в держави, що не піддаються покаранню. Санкції таки справді можуть заподіяти шкоду країні-мішені, особливо якщо вони багатосторонні, а не суто американські, але ефект від них слабкішає з часом, – зауважує Портер.
Читайте також: Нові санкції США серйозно вдарять по економіці Росії, — експерт
Нагадаємо, 25 липня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроект, яким впроваджуються санкції проти Росії та обмежується право президента США Дональда Трампа знімати чи навіть пом'якшувати санкції проти Москви. Пакет санкцій включає заходи проти Російської Федерації, Ірану та Північної Кореї. Торкнуться санкції фінансового сектора РФ, вводяться додаткові обмеження на участь американських громадян і компаній у співпраці з російським енергетичним сектором – у тому числі у сфері будівництва трубопроводів.
Президент США у свою чергу підтримав введення в дію нового санкційного закону.