Таку думку сайту "24" висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Читайте також: Ціна агресії має зростати, – Порошенко про нові санкції щодо Росії
Як зауважує експерт, санкції стосуватимуться спроб Росії диверсифікувати поставки газу і нафти до європейських країн через будівництво трубопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік". Навряд чи європейські партнери ризикнуть піти на співпрацю з РФ, розуміючи, що це призведе до розслідування проти них з відповідними наслідками.
Попри всю браваду Росії це суттєвий удар по її економічних інтересах, енергетичній безпеці і по можливості модернізації економіки. Росії зараз необхідні нові технології і інвестиції. Тому що в РФ всі спроби побудувати щось своє закінчуються роботом з конструктора "Lego",
– говорить Кулик.
За словами політолога, розширення санкцій створить проблеми для діалогу Путіна з Трампом. Адже Путіна не полишає ілюзія, що він може з Трампом про щось домовитися, вийти за "сдєлку з великими мазками". Але, зауважує він, парламент США робить все, щоб не дати можливості відбутися цій угоді. І зараз питання про домовленість уже не стоїть. Сумнівно, що наступний діалог Путіна і Трампа завершиться позитивними наслідками для президента Росії.
Читайте також: У Білому дому оприлюднили позицію Трампа щодо нових санкцій проти Росії
Водночас Віталій Кулик наголошує: це санкції не тільки проти Росії, а й проти КНДР та Ірану.
Є один важливий нюанс: цим документом США визнають ворогом і найбільшою загрозою для національної безпеки три країни: КНДР, Іран і Росію. По суті, це країни-терористи. Це знаково та, якщо тенденція збережеться, то можна очікувати введення додаткових кейсів санкцій по кожній країні, обмежень, ембарго і блокад,
– зауважує експерт.
При цьому, на думку Кулика, навряд чи Трамп піде на блокування закону, тому що лише три конгресмени проголосували проти.
"Є консолідована більшість Республіканської і Демократичної партій щодо санкцій. Тому в Трампа немає варіантів. Інакше він увійде в нове коло протистояння з Конгресом і Сенатом, що може завершитися не лише запуском механізму імпічменту, а й інших розслідувань, пов’язаних з командою президента США. А Трампу потрібна підтримка Конгресу", – говорить Кулик.
Крім того, розширення санкцій, вважає експерт, посилить антиросійські настрої в Європі. Зокрема, політики, які підтримують Україну, підкреслюватимуть той факт, що США пішли на безпрецедентні і невигідні для себе санкції, і також вимагатимуть посилення тиску на Росію.
Нагадаємо, 25 липня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроект, яким впроваджуються санкції проти Росії та обмежується право президента США Дональда Трампа знімати чи навіть пом'якшувати санкції проти Москви. Пакет санкцій включає заходи проти Російської Федерації, Ірану та Північної Кореї. Торкнуться санкції фінансового сектора РФ, вводяться додаткові обмеження на участь американських громадян і компаній у співпраці з російським енергетичним сектором – у тому числі у сфері будівництва трубопроводів.