Прем'єр-міністр Австралії залишилася на своєму посту

Вже вдруге за рік прем'єр-міністра Австралії Джулію Гілард спробували усунути з її посту фактичної голови країни (офіційно Австралією керує Британська королева, тож роль прем'єр-міністра в цій країні та ж, що і в Британії). Заодно вона б перестала очолювати Лейбористську партію Австралії.

Однак колишній прем'єр-міністр країни Кевін Радд, який мав стати головним конкурентом Гіллард, за кілька хвилин до голосування зняв свою кандидатуру. Як кажуть аналітики, він просто зрозумів, що не набере потрібної кількості голосів.

Тож Джулія Гілард залишилася на своїй посаді. Важко не втриматися від порівнянь із головною Залізною леді світу Маргарет Тетчер. До речі, про останню цього тижня також згадували. Про це нижче.

Опубліковано переписку Маргарет Тетчер щодо Фолклендсьої війни

Війна за Фолклендські острови між Британією та Аргентиною у 1982-му розпочалася неочікувано (країни досі сперечаються за те, кому вони належать, хоча жителі Фолклендів чітко заявили на референдумі, що вони - частина Британської імперії. Офіційно острови також належать Великій Британії).

Багато експертів було переконано, що війна не розпочнеться просто тому, що прем'єр-міністром країни була Тетчер, тобто жінка, тобто представниця тої частини людства, що всіляко уникає конфліктів.

Крім того, населення Фолклендів - 3 тисячі. Тож коли Тетчер таки вирішила воювати за острови, чимало міністрів надсилали їй депеші, у яких висловлювалися проти війни за настільки маленьку територію.

Офіційні звернення до прем'єра повинні бути написані "сухою" мовою, додайте до цього традиційну британську стриманість, а тоді спробуйте в такому стилі висловити обурення, скептицизм і сумнів у потребі війни. А також спробуйте мовою документації закликати міністрів до патріотизму і нагадати їм, що вони мають боротися за кожен клаптик своєї країни просто тому, що до цього зобов'язує посада. Очевидно, переписка щодо Фолклендської війни була дуже емоційною і цікавою.

Сьогодні пройшов термін, протягом якого переписка мала залишатися секретною.

Тож цілий день англомовна преса смакує найцікавіші і найемоційніші цитати з цих документів.

В М'янмі - сутички між мусульманами і буддистами

В Бірмі оголосили надзвичайний стан. Причина - сутички між мусульманами та буддистами в місті Меіктіла. Внаслідок конфлікту уже загинуло 20 людей.

Конфлікт розгорівся зі сварки між мусульманином-власником ювелірної крамнички і буддистами-покупцями.

Спершу було вбито одного з буддистських монахів, у відповідь на це буддисти підпалили кілька мечетей та будинки в мусульманських районах Меіктіли.

Багато жителів заховалися в монастирях.

Треба сказати, що конфлікти між мусульманами і буддистами стаються у М'янмі регулярно.

Герцога Кентського госпіталізували

Двоюрідного брата королеви Єлизавети II, герцога Кентського Едварда, госпіталізували з підозрою на інсульт. Діагноз не підтвердився, однак герцог після нападу ще кілька днів залишався в лікарні.

Цікаво, що він є головою Товариства боротьби з інсультом.

Кілька тижнів тому в лікарні опинилася і сама британська королева - у неї діагностували гастроентерит.

Метью МакКонахі виступив на захист Армстронга

Скандал навколо Ленса Армстронга ніяк не затихне. Відомого велосипедиста кілька місяців тому позбавили всіх чемпіонських звань, оскільки він зізнався, що вживав допінг.

Сьогодні ж у інтерв'ю Метью МакКонахі, найкращий друг Армстронга, заявив наступне: "Він збрехав, але він не брехун".

Актор наполягає на тому, що людина, яка один раз зробила помилку, не може вважатися негідником до кінця життя.

Підтримка відомого голлівудського жителя не є для Армстронга зайвою - відколи чемпіона позбавили титулів, він став для преси головним брехуном світу, інакше його не згадують.

В Угорщині теж є утиски ЗМІ

Світ дізнався про це завдяки репортажу The New York Times, який розповів про угорське Клубрадіо і його проблеми щодо отримання прав на мовлення. Щоправда, ця історія, порівняно з українськими реаліями, видається смішною.

Адже в Угорщині немає переслідувань журналістів чи заборон на певні теми.

Однак, як бачимо, навіть у Євросоюзі зі свободою слова не все ок.

Світ може виявитися старшим на 60 мільйонів років

Дослідники космосу отримали фотографію, де Всесвіту "всього" 380 тисяч років. Фото зроблене з космічної обсерваторії Пленк, яка належить Європейській космічній агенції.

На фото видно часточки "реліктового випромінювання", того, яке утворилося внаслідок Великого Вибуху. В той час енергія перетворювалася на матерію і формувалися галактики та планети.

Проаналізувавши побачене на фото, вчені дійшли до висновку, що Всесвіт може бути старшим на 60 мільйонів років.

Тюлень в Бразилії перекрив рух на одній з вулиць міста

Слова тут зайві, дивимося і сміємося! Додамо тільки, що тюленя поліція випустила в Атлантичний океан.

У Польщі арку в центрі міста вчетверте намагаються спалити, бо вважають її символом гей-культури

В центрі Варшави знаходиться скульптура у формі веселки близько 20 метрів висотою.

Її встановили у 2011-му і вона мала бути символом толерантності. З часом загальна толерантність звузилась до толерантності щодо секс-меншин. Тому час від часу арку намагаються знищити. Цього тижня її намагалися спалити вчетверте.

Польща не може сприйняти європейської політики визнання гомосексуалізму.

У Китаї - проблеми з повітрям і власними нафтовиробниками

Китай страждає через жахливу екологію: цього тижня Пекін покрила густа завіса смогу, а в річці біля столиці знайдено трупи тисяч свиней.

Вперше проблеми Китаю з екологією визнала влада: новий прем'єр-міністр країни сказав, що "ситуація його засмучує" і дав наказ уряду знайти вирішення проблеми.

Але проблема з забрудненим повітрям у Пекіні не настільки проста. Заважає її вирішити не відсутність потужних очисників повітря, а небажання самого уряду її вирішувати.

Один з прикладів: китайські автобуси їздять на дизпаливі власного виробництва, що дуже забруднює повітря. Однак ніхто в країні не планує закуповувати якісне паливо для автобусів з інших країн. Так само як ніхто не планує покращувати китайське дизпаливо.

Цього не роблять, щоб не впали прибутки китайських державних нафтовиробників.

Ці фірми дуже впливають на екологічну політику країни.

Тож нове китайське правління найбільше цікавить тим, чи зможе воно подолати авторитаризм власних же нафтовиробників.