Про це Еді Рама заявив під час спеціального засідання Постійної Ради ОБСЄ у Відні, представляючи пріоритети Албанського головування у 2020 році, передає Укрінформ.
Важливо: ОБСЄ неправдиво пише про порушення Україною мінських домовленостей, – штаб ООС
За його словами, ОСБЄ доводить, що здатна працювати у зонах конфліктів і так, "де більше ніхто інший не може".
"Через те, що криза в Україні і навколо України залишається головним безпековим викликом у Європі, таким важливим є унікальний внесок Спеціальної моніторингової місії у зменшення напруженості і розбудові миру, стабільності й безпеки", – наголосив він.
Рама додав, що роль СММ ОБСЄ в питанні досягнення миру на Донбасі залишається надзвичайно важливою. Проте шлях до миру є довгим.
Албанське головування виконуватиме свою роботу в плані просування повної імплементації Мінських домовленостей, підтримуючи зусилля Тристоронньої контактної групи та політичний процес у нормандському форматі,
– заявив Рама.
Албанія перебрала головування в ОБСЄ на 2020 рік 1 січня. Головний її пріоритет – вирішення української кризи.
Що відомо про ОБСЄ в Україні? Моніторингова місія ОБСЄ почала свою роботу на Донбасі 21 березня 2014 року у зв'язку із військовими діями. Її основні завдання – це неупереджено та об'єктивно спостерігати, а також звітувати про ситуацію в Україні та сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. Тобто місія фактично уповноважена лише фіксувати правопорушення, а не запобігати їм. Місія складається з неозброєних цивільних спостерігачів, а також міжнародних працівників з держав-учасниць ОБСЄ. Їм допомагають співробітники з України.