Про це повідомила речниця черкаського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Аліна Кривошея. Вона додала, що відповідні зміни почнуть діяти лише через місяць.
Дивіться також Телеканали марафону, пересувний цирк, опера: кому Мінкульт дозволив бронювати працівників
Зміни для обмежено придатних
Аліна Кривошея наголосила, що "обмежено придатні" за станом здоров’я громадяни мають пройти військово-лікарську комісію протягом наступних дев'яти місяців. Після цього їх визначають як повністю непридатних до військової служби, або ж придатних.
Був перелік певних хвороб, за якими визначали, чи людина придатна до військової служби, чи ні, або обмежено придатна. Що стосується військовослужбовців, хто отримає статус непридатний до військової служби, то вони звільняються зі служби. А хто отримає статус придатний, то продовжують службу в Збройних силах України,
– вказала речниця.
Однак відповідні зміни діятимуть не одразу. За словами Кривошеї, закон набуде чинності через місяць з дати публікування, тому всі ці зміни будуть з 4 травня 2024 року.
Бронювання громадян
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 9 квітня відреагував на дискусію щодо бронювання військовозобов'язаних. Він зазначив, що повинні бути чіткі критерії, а процес має бути справедливим та раціональним.
- Шмигаль доручив профільним міністерствам внести оновлену, більш справедливу постанову про бронювання та визначити вичерпний перелік об’єктів і підприємств критичної інфраструктури. Це має статися найближчим часом.
- Водночас виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв наголосив, що хейт у мережі – це прояв неповаги до тих, хто чесно та якісно виконує свою роботу. Зокрема, українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації і опорою національної безпеки.