У схваленому Сполученими Штатами пакеті додаткового фінансування для України, є далекобійні ракети ATACMS. Досить довго американські посадовці вагалися щодо надання цього типу озброєння, оскільки остерігались ударів по критично важливій для росіян інфраструктурі. Однак, схоже що ситуація змінилася.
Дивіться також Що увійде у 6-мільярдну допомогу від США і які можливості це відкриє перед Україною
Українцям вирішувати, як використовувати
Після зустрічі у форматі "Рамштайн" вдень, 26 квітня, очільник Пентагону Ллойд Остін під час брифінгу нагадав, що США і раніше надавало Україні ATACMS, зокрема різних типів та різної дальності.
Він вирішив не розкривати усіх деталей стосовно того, що виділили Сполучені Штати та як українці зможуть це використати, оскільки головним є те, що у наших захисників тепер є можливості.
Водночас за його словами, ATACMS, які нададуть Україні, не є чудодійним засобом у війні, їх треба інтегрувати з іншими речами, наприклад Storm Shadow. Однак вони дають можливість завдавати далеких ударів.
Коментуючи те, чи Сполучені Штати планують обмежувати Україну у використанні вищезгаданих далекобійних ракет, Ллойд Остін відповів негативно. Глава Пентагону сказав, що це вже вирішуватиме наша держава.
Ті можливості, які отримує Україна є дуже гарними. Це їхнє рішення, як і коли використовувати ці можливості. Я сподіваюсь, що будуть гарні результати.
– наголосив очільник оборонного відомства США.
Пентагон назвав цілі, які Україна уражатиме ATACMS
Журналісти The New York Times повідомляли, що посадові особи з питань національної безпеки США заявили, що значна частина постачання зброї, які довго відкладалися, мала б спочатку зосередитися на зміцненні оборони України.
Однак зрештою вирішили передати зброю для ураження ворожих цілей. Представники Пентагону відмовилися назвати точну кількість систем великої дальності, які були відправлені в Україну.
Втім, відомо, що адміністрація Байдена таємно відправила ATACMS більшого радіуса дії й вони були частиною 300-мільйонного постачання, оголошеного в березні 2024 року.
За даними високопоставленого чиновника США, Україна використала ракети більшого радіуса дії, щоб завдати удару по російських військах у портовому місті Бердянськ.
Крім того, соціальні мережі в Україні повідомляли про великі пожежі та вибухи минулого тижня на військовому аеродромі в Джанкой у Криму, який, за словами двох офіційних осіб США, був ціллю ATACMS дальньої дії.