Про це 24 Каналу повідомив радник голови ОПУ Михайло Подоляк, однак він зауважив, що повертати з полону потрібно всіх українських громадян в будь-яких випадках, навіть, коли виникають певні підозри стосовно полоненого.
Дивіться також "Вас вітає Україна": у ДПСУ показали перші емоції прикордонників після 28 місяців полону в Росії
"Обміни – це святе. В будь-якому випадку обмінювати треба всіх, хто має громадянство України, це всі наші люди. І я зараз говорю про військовополонених, тому що є ще окрема програма – це обмін цивільними. Є дуже багато різних списків, майданчиків, на яких проводять переговори", – озвучив Подоляк.
Силові структури проведуть перевірку
Подоляк зауважив, що стосовно бійця, якого підозрюють у співпраці з російськими окупантами, буде проведена відповідна перевірка. Такі заходи відносно людей, які перебували у полоні, здійснюються і це, з його слів, звичайна практика.
Але це не має відбуватись під час обмінного процесу. Тобто забирати людей з полону потрібно в будь-якому випадку, а вже надалі проводити юридичну роботу. І такі ситуації не повинні дискредитувати процеси обміну,
– впевнений Подоляк.
Росія може зіграти на цій ситуації
На думку Подоляка, країна-агресорка буде використовувати будь-яку подібну ситуацію для певної психологічно-інформаційної роботи.
Росія буде влаштовувати інформаційні атаки на Україну. Обмінні процеси в нас й так складні, з залученням посередників, є низка країн, яка активно долучається,
– підкреслив радник голови ОПУ.
Подоляк зауважив, що Росія надалі буде знущатись з українських військових та цивільних полонених, бо країна-агресорка веде геноцидний тип війни. Росія не бере до уваги конвенції щодо поводження з військовополоненими, тому, на жаль, максимально жорстоко з ними обходиться.