Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на допис офіцера управління бригади "Азов" НГУ Дмитра "Дипломата" Андрющенка. Згодом на повідомлення військових відреагували й у самому Мінрозвитку.
До теми Війна за супермаркети та хованки від ЗСУ: що відбувається в окупованому Маріуполі
Як відреагували у Мінрозвитку на повідомлення у мережі
Заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін в етері телемарафону прокоментував ситуацію щодо дати визнання Маріуполя тимчасово окупованим, яка зазначена у Наказі №376.
Посадовець наголосив, що дата окупації Маріуполя була внесена до Наказу №309 Мінреінтеграції у грудні 2022 року. Наказ Мінрозвитку №376 від 28 лютого 2025 видано на основі наказу №309 Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року.
Тобто Мінрозвитку не змінювало раніше встановлені дати початку та завершення бойових дій. Це належить до компетенції обласних військових адміністрацій за погодженням з Міністерством оборони України.
За словами Олексія Рябикіна, Мінрозвитку ініціювало перегляд та коригування раніше встановлених періодів ведення бойових дій відповідно до реальної хронології подій.
Тож наразі міністерство:
- подало запити до Донецької обласної військової адміністрації та Міністерства оборони України для уточнення періодів бойових дій у Маріуполі;
- вивчає всі юридичні та соціальні аспекти, аби забезпечити належний рівень соціального захисту постраждалих;
- розпочало перевірку періодів ведення бойових дій на території інших громад і населених пунктів;
- проводить роботу над механізмом регулярного перегляду дат бойових дій, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому.
Найближчим часом ми проведемо необхідну роботу та ухвалимо рішення, щоб виправити неточності.
Міністерство розуміє чутливість цього питання, адже рішення безпосередньо впливають на виплати внутрішньо переміщеним особам та постраждалим. Оновлення наказу є пріоритетом, і всі відповідні зміни будуть внесені в найкоротші терміни,
– зазначив Олексій Рябикін.
Він також зауважив, що всі люди, які мають отримувати соціальну допомогу, повинні отримувати її вчасно і в повному обсязі, а нормативні документи не повинні ставати перепоною для цього.
Що відомо про наказ Мінрозвитку щодо окупації Маріуполя
Дмитро Андрющенко звернув увагу на наказ Мінрозвитку, де затвердило дату остаточної окупації міста Маріуполь та Маріупольського району.
05 березня 2022 року. Замість 20 травня 2022 року, коли останній боєць гарнізону "Маріуполь" виконав наказ і припинив оборону міста. Я сам особисто виходив одним з останніх, вже десь після обіду 20 травня!
– написав "Дипломат".
Він наголосив, що про цей наказ стало відомо, коли цивільні люди, які зазнали поранень під час бомбардування Маріупольського драмтеатру та пологового будинку ворогом, отримали відмову у наданні соціальної допомоги та статусу набуття інвалідності під час ведення бойових дій.
Адже, відповідно до цього документу, вже з 5 березня 2022 року нібито бойових дій у місті не було.
Сам наказ Мінрозвитку є у відкритому доступі на сайті Верховної Ради. Там дійсно вказано, що бойові дії у Маріупольському районі, куди входить і саме місто Маріуполь, розпочалися 24 лютого 2022 року, а закінчилися 4 березня 2022 року.
Сам наказ було видано 28 лютого 2025 року, а затверджено Мін'юстом 11 березня цього ж року.
У наказі Мінрозвитку бойові дії у Маріуполі завершилися 4 березня 2022 року / Скриншот 24 Каналу
Прокоментував документ і заступник командира 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України, підполковник Святослав Паламар "Калина".
Військовий заявив, що сподівається, що це "чергова недбалість деяких некомпетентних людей".
Не хочу вірити в те, що хтось свідомо стирає пам'ять про оборону Маріуполя. Зневажає, як захисників міста, так і цивільних громадян України, що постраждали внаслідок варварської навали окупантів,
– написав Паламар.
"Калина" також закликав міністерство виправити цю жахливу помилку і ставитись з гідністю та належною опікою до громадян України.