Тернопільщина

В Тернополі вже відзвітували, що виборчі дільниці відкрилися вчасно о восьмій ранку.

Читайте також: Пам'ятка виборця: як голосувати і які документи брати з собою

Зранку прийшло небагато людей голосувати, бо на Західній Україні, як зазначають журналісти, є традиція спочатку ходити до церкви, а потім вже голосувати. На виборчих дільницях очікують перший наплив українців – біля 12 години. Другий – після обіду.

У Тернополі зареєстровано 181 тисяча виборців, а в області понад 800 тисяч. Загалом в Тернопільській області є 1182 виборчі дільниці.

Дивіться інформацію від кореспондента 24 каналу:

Донеччина

Виборчий процес на Донеччині відбувається спокійно. Зранку приходить більше старше покоління, а молодь відвідує пізніше. Порушень наразі немає, проте присутньо багато спостерігачів, зокрема екзит-пол.

Краматорськ місто тилове, хоча і входить в зону Операцій Об'єднаних Сил, тому тут вибори не відрізняються від будь-якого міста в України.

Дивіться повну інформацію кореспондента 24 каналу:

Буковина

Кореспондент 24 каналу повідомляє, що у Чернівецькій області люди прийшли на дільниці з надією, що їх голос допоможе. Всі з піднесенням голосують і вірять у краще, щоправда, трапляються і ті, хто вважають, що ці вибори не мають ніякого сенсу.

Читайте також: Як голосують кандидати у президенти України та політична еліта держави

Зафіксовано перші порушення у Чернівцях. Представники "Опори" повідомили, що зафіксували фотографування бюлетенів у кабінках, а також відкриття однієї дільниці із запізненням.

На виборчій дільниці, яка знаходиться на території школи №9 розповіли, що перед відкриттям провели засідання комісії та увімкнули гімн. Члени дільничної комісії кажуть, що підрахунок голосів цього року буде непростим. В першій половині дня зазвичай невисока активність. Найбільше людей приходить: з 12 до 14 години, а також з 16 й до вечора.

Дивіться включення журналіста 24 каналу:

Сумщина

Вибори на Сумщині розпочалися вчасно. Тисяча дільниць, які сьогодні працюють, відкрилися о восьмій годині. Протягом дня в них має проголосувати 870 тисяч виборців. Охорону порядку на дільницях здійснюють понад 1600 правоохоронців. Також їм допомагають представники ДСНС, Нацгвардії та військові.

Був один виклик правоохоронців на дільницю через суперечку представників "Нацдружини" та виборців.

Дивіться включення журналіста 24 каналу:

Луганщина

Після обстрілів бойовиками міста Попасна тут спокійно. Бійці 46-го батальйону дали гідну відсіч, що змусило російських окупантів затихнути.

Читайте також: Вибори президента України: які порушення і фальсифікації фіксують у день голосування

Дільницю замінює військовий намет, проте в середині все, як на звичайній дільниці. Бійців з передової привозять групами й вони голосують по черзі. На 12 годину явка складає 63%. У разі провокацій зі сторони ворога, готові до будь-яких надзвичайних ситуацій.

Дивіться включення журналіста 24 каналу:

Одещина

В Одесі та області близько півтори тисячі дільниць, проте одна з них не працює в місті Ізмаїл. Там привезли печатку, яка не збігається з номером тієї, яка має бути. Щодо інших дільниць, то загалом є дев'ять порушень по області та місту. Вони не є значні, проте складені протоколи й представники поліції розслідують ці інциденти.

Дивіться включення журналіста 24 каналу:

Херсонщина

На Херсонщині вибори не обійшлися без порушень. Першу половину дня була замкнена виборча дільниця у селищі Нижні Сірогози.

Голова ДВК зіпсувала бюлетені, поставивши штамп вибув навпроти прізвища одного з кандидатів, попри заборону ЦВК. Жінка пояснила, що почула по телебаченню інформацію про зняття кандидата з перегонів. Зіпсованими виявилися понад 1200 бюлетенів, тому виборча дільниця залишалася зачиненою до завезення нових бюлетенів. За фактом пошкодження виборчої документації відкрито кримінально провадження.

Загалом на Херсонщині 723 виборчі дільниці. Поліція не повідомляє про порушення громадського порядку. Виборчі дільниці охороняє дві тисячі правоохоронців і близько 700 патрулюють вулиці. Щодо явки, то вона коливається в межах 30%.

Дивіться включення журналіста 24 каналу:

Житомирщина

Явка виборців стосовно області складає 16%. Найактивніше голосують у Бердичиві – явка 20%, а в Житомирі – 14%.

Що стосується порушень виборчого законодавства, то поліцією зафіксовано 13 таких правопорушень. Це намагання винести бюлетень, завчасне відкриття виборчих дільниць та надання можливості голосувати людям до восьмої ранку. Також одне порушення, яке тягне за собою кримінальне провадження. У Малені проголосувала людина, яка вже померла.

Дивіться включення журналіста 24 каналу:

Буковина

В Чернівцях значних порушень не зафіксовано. До поліції надійшло всього 15 звернень. Є випадки, коли жінка отримала два бюлетені на дівоче прізвище та теперішнє, яке вона має після заміжня.

Явка на 15 годину дня становить трохи більше 36%. Переважно настрої на дільниці позитивні. Люди кажуть, що свідомо роблять свій вибір та вірять у кращий вибір країни.

Дивіться включення журналіста 24 каналу: