Про це 24 Каналу розповів речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук. На його думку, виплати для мобілізованих на місцевому рівні є позитивною ініціативою, яка допоможе родинам не зазнавати матеріальних труднощів.

Дивіться також Маємо зробити дві речі: Зеленський пояснив, якою має бути наступна стадія війни

Подробиці рішення Одеської міськради

Відтепер кожному із призваних захисників Одеси міськрада разово виплачуватиме 20 тисяч гривень. Ініціативу про грошову допомогу для мобілізованих одеситів підтримали 41 із 64 депутатів. Повідомляють, що кошти на цю допомогу спрямовуватимуть з фонду соціальних послуг та підтримки вразливих верств населення.

Після прийняття такого рішення на рівні Одеси цю ініціативу можуть впровадити і в Києві. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі Віталій Кличко, зазначивши, що сума виплат у столиці становитиме 30 тисяч гривень.

Чи не призведе це рішення до конфліктів

Після затвердження ініціативи одеської міськради в мережі почали розганяти тези про те, що чиновники "розкрадатимуть" ці кошти й що таке рішення несправедливе щодо добровольців, які вже другий рік перебувають на передовій.

Однак, на думку Братчука, такі зауваження щодо рішення Одеської міськради є необґрунтованими. На його думку, за поширенням таких тез щодо позитивної ініціативи можуть стояти недруги України, що прагнуть "підлити олії до вогнища".

"Ці виплати не є якоюсь мотивацією (мобілізуватись – 24 Канал), бо мотивація у нас усіх одна: захист держави. Ці виплати є підтримкою родинам, годувальник яких перебуває на фронті", – пояснив логіку ініціативи речник УДА.

Сергій Братчук про ситуацію в Одесі та допомогу мобілізованим: дивіться відео

Уряд готує нові рішення щодо процесу мобілізації

  • Наприкінці листопада стало відомо, що Україна готується внести деякі зміни в процес мобілізації. Очікується, що про рішення оголосять в перший тиждень грудня після того, як своїми напрацюваннями із президентом поділяться міністр оборони та головнокомандувач ЗСУ.
  • Серед можливих складових цих змін – ініціатива з демобілізації військових, які відслужили на фронті протягом 18 або 36 місяців. Відповідний законопроєкт внесли до Верховної Ради ще навесні, і тепер його прискіпливо розгляне вище політичне керівництво країни.
  • Також на розгляді Президента України перебуває законопроєкт про зменшення призовного віку з 27 до 25 років. У разі прийняття цього рішення, територіальні центри комплектування зможуть додатково призвати близько 150 тисяч людей.