Заслуженому офіцеру та Герою війни у його 100 років побажало міцного здоров'я керівництво українського флоту. Окрім того, до привітань долучились ветерани, волонтери та небайдужі перехожі.

До теми Згадати і не повторювати: політики вшанували Дні пам'яті та примирення і перемоги над нацизмом

"9 травня на честь чергової річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні представники Командування ВМС ЗС України на чолі з командувачем національного флоту контрадміралом Олексієм Неїжпапою привітали ветерана війни та морської піхоти полковника у відставці Івана Трофімовича Кулібабу", – мовиться у повідомленні пресслужби ВМС України.

Натомість Іван Кулібаба із балкона квартири подякував за привітання та окремо військовим морякам за допомогу та піклування.

Ветерана Другої світової війни в Одесі привітали з оркестром / Фото пресслужба ВМС ЗС України

Що відомо про Івана Кулібабу

Ветеран Іван Кулібаба народився 14 жовтня 1920 року на Полтавщині. 22 червня під час служби у підрозділі морської піхоти Чорноморського флоту він зустрів війну.

Кулібабу призвали на військову службу до військово-морського флоту в 1939 році, він учасник оборони:

  • Керчі;
  • Новоросійська;
  • десанту на Малу Землю.

Як в Україні відзначають День перемоги над нацизмом: коротко

  • У містах України 9 травня з нагоди Дня перемоги над нацизмом проходять заходи вшанування, люди кладуть до монументів квіти зокрема.
  • У столиці урочистості відбуваються на площі Слави. Люди кладуть квіти на могилу Невідомого солдата.
  • До Меморіалу Слави у Харкові прийшли тисячі людей, щоб вшанувати пам'ять загиблих у Другій світовій війні.
  • В Одесі місцеві прийшли до пам'ятника Невідомому матросу в парку Шевченка, люди тримали в руках портрети своїх предків, які брали участь в бойових діях.