Представник робочої групи по розробці цього документу, нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук розповів сайту "24" про принципові речі цього законопроекту.

Читайте також: Турчинов: Звільнити Донбас в рамках АТО неможливо

Політик пояснив, що наразі українські закони не дозволяють використовувати ЗСУ у специфічних умовах гібридної війни.

Закон "Про оборону" говорить, що ЗСУ ми можемо використовувати лише, коли юридично у нас є стан війни. Оголосити війну Росії є небезпечним кроком, тому нам потрібен цей закон,
– говорить Тимчук.

Вагомою причиною прийняття цієї норми є також бажання влади перестрахуватися, пояснює нардеп. У випадку зміни правлячої еліти, якщо більшість у парламенті колись отримає "Опоблок", то без цього закону новоспечена влада матиме підстави притягнути до кримінальної відповідальності військове командування та солдатів, спитавши їх: на яких підставах ви використовували війська і брали до рук зброю у мирний час?

Юридично закон легалізує перебування українських військ на лінії розмежування, що і стане фактичним переформатуванням або завершенням АТО.

Читайте також: АТО завершать, але лише на папері: що відомо про новий законопроект

Крім того, за словами Тимчука, у цьому законі також буде визнаний факт окупації частини території Донецької та Луганської областей. Однак Росія, як країна-окупант, ймовірніше, залишиться за дужками, аби не давати агресору підстав для нападу.

Депутат зауважив, що міжнародне право дозволяє визнавати факт окупації без прив'язки до імені окупанта. Україна, на його думку, піде саме таким шляхом. У законі достатньо закріпити, що Україна не контролює частину території через присутність сторонніх військ. Однак, зі сторони європейських колег є застереження. Вони пропонують не визнавати окупацію, а назвати її "ефективний контроль".

Більше про новий законопроект про реінтеграцію Донбасу читайте у статті сайту "24": Завершення АТО: що замість нього пропонує влада