Серед цих лікарів був і хірург Олег Голубченко. Він запам'ятався українцям тим, що у закривавленій білосніжній формі допомагав розбирати завали "Охматдиту".
До теми Удар по "Охматдиту": під атаку потрапила дівчинка, травмована обстрілом драмтеатру в Чернігові
Як Голубченко робив операцію малюку під час атаки "Охматдиту"
Лікар розповів, що коли стався вибух, то він вже перебував на підлозі. Водночас анестезіолог, який також був у операційній, лежав в іншому куті приміщення.
Інший хірург теж лежав, медсестри. Дуже велика кровотеча з обличчя йшла, я гукнув, кажу: "Є хтось живий, все добре, куди влучило?",
– пригадав Голубченко.
Далі, за словами хірурга, анестезіолог піднявся, і сказав, що апарат не працює, і треба робити штучне дихання п'ятимісячній дитині.
"У нас знайшовся мішок Амбу (ручний апарат для штучної вентиляції легенів – 24 Кагал), він (анестезіолог – 24 Канал) вручну його під'єднав і перевірив всі параметри", – зазначив Голубченко.
Таким чином лікарям вдалося врятувати дитину, якій до цього робили операцію.
Генеральний директор "Охматдиту" Володимир Жовнір розповів, що станом на 9 липня, на його думку, жодна дитина, яка потребує високої фахової допомоги, не страждає від її відсутності.
Адже вся медична спільнота відгукнулася і створюють умови для того, щоб заплановані та невідкладні операції проводились.
Щоб терапія діалізним хворим з онкологією не припинялася. І наша адміністрація і всі лікарі роблять для цього все можливе,
– заявив гендиректор.
За його словами, наразі лікарня працює з МОЗ, щоб тимчасово розмістити в інших приміщеннях відділення, які надають допомогу дітям з тяжкими хворобами.
Дивіться також Удар по "Охматдиту": під атаку потрапила дівчинка, травмована обстрілом драмтеатру в Чернігові
Також три корпуси дитячої лікарні "Охматдит" та поліклініка продовжують працювати.
Генеральний директор "Охматдиту" зазначив, що розуміння масштабів збитків для лікарні поки нема. Проте вже зрозуміло, що це сотні мільйонів гривень.