Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він відзначив, що Кримській міст не може задовольнити потреби окупантів в перевезенні достатньої кількості сил та техніки з Криму і назад.

Дивіться також Джанкойський салют або Повстання машин: чому окупований Крим ніколи не спатиме спокійно

Утримати неможливо

Світан зауважив, що будь-яка армія протягом століть, яка підходила до Криму з материкової частини, знищувала армію, яка перебувала на півострові.

З військової точки зору утримати Крим неможливо. Це "котел", і будь-яка армія, яка має певні сила та засоби, заходячи на півострів, його зачищає,
– пояснив військовий експерт.

Саме тому для окупантів життєво важливо утримувати цей сухопутний коридор, щоб українські сили не підійшли до Криму і не зачистили його від ворожої армії.

"Вони будуть намагатися утримати Херсонську та Запорізькі області – "кишку" фронту. Але з військової точки зору зробити це практично неможливо", – впевнений полковник ЗСУ.

Роман Світан про перспективи контрнаступу ЗСУ на Крим: дивіться відео

Ворог хоче перейти до глухої оборони

Складності з утриманням цієї ділянки пов'язані з тим, що фронт має невелику глибину – 100 кілометрів. А в тилу у ворога – Азовське та Чорне моря.

Вони притиснуті на ширині фронту близько 600 кілометрів цих до морів. Перекидання техніки та боєприпасів та керування резервами на такій глибині неможливе,
– підкреслив Світан.

Ворог це чудово розуміє, тому намагається перейти до глухої оборони з елементами побудови інженерно-технічних споруд для відходу.

"Скоріш за все російські генерали планують такий відхід, такий собі "жест доброї волі" після початку наступальних дій українських сил у бік Азовського узбережжя", – наголосив Роман Світан.

Як окупанти готуються до оборони в Криму

  • Росіяни активно будують оборонні лінії на тимчасово окупованому півострові. Так, фортифікаційні споруди вони зводять біля Новопавлівки у Красноперекопському районі.
  • Також ворог створив серйозну систему на кілька кілометрів. Всередині траншей в землі вириті під певними кутами проходи. Вони надають військовим більший діапазон вогню. Крім того, окупанти зробили глибокі рови, що можуть стати перепоною для і важкої техніки.
  • Водночас партизани заявили, що знають про кожний окоп, траншею і вогневі позиції ворога. І вони стануть "братськими могилами" для окупантів.
  • Укріплення росіяни побудували і вздовж Північнокримського каналу та в Армянську. Додатково вони зробили оборонні споруди навколо водойм – для стримування наступу українських сил. А між укріпленнями окупанти розташували артилерію.