Така цифра була озвучена станом на 10 жовтня. Її повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у документальній стрічці в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.
Дивіться також Росіяни продавили лівий фланг Курського угруповання ЗСУ, – DeepState
Чим вигідне перекидання російських військ
Свої війська Росія, за словами Сирського, перекинула з інших напрямків, де вона вела наступальні дії.
Ми знаємо, що на Курський напрямок було перекинуто близько 50 тисяч військових з інших напрямків,
– так сказав він.
Головком також зауважив, що перекидання російських військ спричинило послаблення їхніх угруповань на інших напрямках, зокрема в Запорізькій, Херсонській областях та Краматорському напрямку.
"Це, звісно, полегшило нам умови для ведення оборонної операції", – додав Сирський.
До слова, Путін й далі має мету вийти на кордони Донецької, можливо Запорізької та Херсонської областей. Його, схоже, не цікавить Курщина.
Для Путіна є важливо домогтися успіхів на цьому напрямку для того, щоб послабити Україну. Щодо Курської області, він розмірковує, що це питання рано чи пізно само вирішиться,
– зазначив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.
Що кажуть про Курську операцію західні ЗМІ
До слова, західні ЗМІ, аналізуючи ситуацію, кажуть, що Україна зможе утримувати територію в Курській області щонайменше кілька місяців, якщо не довше. Там також додають, що ЗСУ досі не стикалася на цьому напрямку з будь-якими значними проблемами з постачанням, тому що росіяни вели там лише обмежені контратаки та зосередили свої сили на просуванні на Сході.
Також західні медіа кажуть, що Київ уже здобув значну політичну перемогу в Курську, не зважаючи на те, чи залишаться наші війська там.
Він (Київ – 24 Канал) розкрив блеф Путіна і висміяв його "червоні лінії" та ядерні заяви,
– заявило видання Foreign Policy.
Втім, там також додали, що деякі інші стратегічні цілі все ж були менш успішними. Зокрема, йдеться про прискорення ухвалення рішення щодо ударів вглиб російської території зброєю, наданою західними партнерами.
Але Білий дім вирішив не змінювати свою позицію щодо цього питання. Хоча, як зазначає видання, можливості України зросли в галузі дальньої дії.