Орбан, який є другом Владіміра Путіна, заявив, що санкції проти Росії погано розроблені. При цьому він сказав, що енергетичні обмеження – це сумнівний механізм, тому що у світовій історії санкції зазвичай вводять ті, хто має домінантне становище.

До речі Війна "до 2030": Орбан вкотре відзначився дивними проросійськими заявами, – ЗМІ

Орбан каже, що санкції проти Росії погано розроблені

Орбана поставив під сумнів те, що країни ЄС мають домінантну позицію, адже є покупцями російських енергоресурсів.

Зараз в енергетичному секторі сумнівно, що ми маємо домінантну позицію, тому що ми є покупцями, а росіяни є постачальниками,
– сказав глава угорського уряду.

Орбан заявив, що Угорщини потрібно готуватися до затяжної війни в Європі через помилкові дії влади ЄС. На його переконання, ситуацію в ЄС, окрім санкцій проти Росії, загострює міграційна криза.

"Ми не можемо, як страуси, ховати голову в пісок. Треба прийняти реальність: якщо так піде і далі, то економіка континенту впаде, люди опиняться в небезпеці, і, здається, нам треба готуватися до затяжної війни. Угорщині потрібна армія стримуючої сили", – зазначив прем'єр Угорщини.

Орбан закликає до мирних переговорів

За словами Орбана, існує так званий "табір миру", до якого він зараховує і Угорщина. Як сказав лідер Угорщини, у цьому таборі вирішення теперішньої кризи можна побачити через мирні переговори.

"Святіший Отець виступає за мир. Кіссінджер виступає за мир. Ми були в Німеччині, там є поважний філософ, на ім'я Габермас, лівий, не з нашої політичної спільноти. Але він говорить те ж саме, що і ми. Там є американці, республіканці, бізнесмени світового масштабу. Я відчуваю, що голос за припинення вогню, а потім за мирну угоду після припинення вогню стає сильнішим", – сказав він.

Угорщина може втрати фінансування від ЄС

  • У вересні Європейська комісія рекомендувала не виділяти Угорщині кошти через проблеми з верховенством права. Угорщина ризикує втратити 65% коштів за трьома програмами з ключового фонду ЄС. Йдеться про блокування суми у приблизно 7,5 мільярда євро
  • Єврокомісія передала пропозиції Європейській раді, яка протягом місяця має ухвалити остаточне рішення. У відповіді на загрозу втратити кошти угорський уряд запропонував створити нове агентство боротьби з корупцією.
  • Блокування коштів для Угорщини – це наступний крок для ЄС у процесі санкційного механізму, який був запущений проти Будапешта у квітні 2022 року.
  • Важливо те, що у вересні Європарламент визнав, що в Угорщині – "гібридний режим", який підриває європейські цінності. У Європарламенті ухвалили звіт, в якому заявили, що Угорщина не є демократією.

Вас це може зацікавити – Орбан розраховує на Росію: дивіться відео