Але зараз не про це, а про наші здобутки. І я не лише про медалі. Хоча така в нас теж є.
До теми Вторгнення Росії в Україну може статися будь-коли, навіть під час Олімпіади, – Блінкен
Її нашій збірній приніс фристайліст Олександр Абраменко. І саме він на відкритті Олімпіади ніс прапор України разом з фігуристкою Олександрою Назаровою.
Путін заснув на відкритті Олімпіади
На це, певно, дуже боляче було дивитися очільнику Кремля, бо він вирішив прикинутися, що спить. Сталося це рівно в той момент, коли українська збірна з'явилась на стадіоні в Пекіні.
Фото сплячого Путіна, який один сидить на трибуні, оприлюднило британське видання Daily Mail. Журналісти відзначили, що Путін сидить без маски, попри суворі карантинні правила Олімпіади. І тут демонструє так звану "російську винятковість".
Наступний вчинок наших спортсменів на Олімпіаді, який знову змусив світ говорити про війну в Україні, це мовчазний протест проти російської агресії.
Після заїзду скелетоніст Владислав Гераскевич пройшов повз камери з плакатом, на якому було написано англійською – "Ні війні в Україні!".
Владислав Гераскевич з плакатом / Фото Суспільного
Треба відзначити, що це був і дуже сміливий крок, бо після цього спортсмена могли би дискваліфікувати. Бо будь-які політичні демонстрації під час Олімпійських ігор суворо заборонені – це прописано в хартії Міжнародного олімпійського комітету.
Та все ж в комітеті вирішили Гераскевича не карати. Бо в тій же хартії сказано, що "метою олімпійського руху є просування миру". І саме до миру закликав український спортсмен. А якщо вже заговорили про прапори, то нагадаю, що Росія під своїми прапорами не може виступати через допінгові скандали.
Читайте також Ні війні в Україні, – українець Гераскевич провів протест на Олімпіаді в Пекіні
Так от міністерство оборони Росії випустило і опублікувало ціле відео у підтримку російської фігуристки, яку звинуватили у прийомі допінгу.
"Такі справи" на 24 каналі: дивіться відео (початок теми з 13:50 хвилини)
Українці привертають увагу росіян
А ви кажете спорт "поза політикою". Але ми пішли далі. Не секрет, що просувати новини допомагають хештеги. І от це відео Росія також супроводила хештегом "Каміла ми з тобою".
Що зробили українці? Вони почали використовують цей і інші популярні російські хештеги у соціальних мережах для привернення уваги росіян до обстрілів у Станиці Луганській.
У публікаціях з ним користувачів закликають росіян поглянути на військові злочини російської влади.
Найчастіше серед публікацій російській владі закидають обстріли дитсадка й школи, які відбулися на Донбасі 17 лютого. Звичайних росіян натомість звинувачують у тому, що закриваючи очі на злочини Путіна. Мовляв, вони самі є пособниками цих злочинів.