Почалось все 21 липня, коли Савченко в ефірі одного з українських телеканалів заявила, що українці мають просити вибачення перед Донбасом. Через кілька днів льотчиця заговорила про диктатуру та президентські амбіції. Зокрема, нардеп зазначила, що очолювати державу вона не хоче, але готова, адже це є скоріш необхідністю.
Після цього вона відзначилась заявою про можливе зняття санкцій. Савченко вважає, що санкції за Донбас з часом можна буде скасовувати, та пропонує їх зробити персональними. Реакція на такі заяви не забарилась – в Одесі нардепа спробували закидати яйцями, а на сайті Адміністрації Президента зареєстрували петицію про позбавлення Савченко звання "Герой України".
Однак на цьому історія не закінчилась – у вівторок Савченко у Києві дала прес-конференцію, на якій спочатку оголосила про нове голодування, потім заявила про свою готовність поїхати на Донбас на переговори з представниками бойовиків, а наприкінці – порівняла учасників Євромайдану та Антимайдану, що спровокувало серйозні суперечки.
Після таких заяв жорстко відреагували не лише "радикальні колеги" в опозиційному таборі, але і в самій "Батьківщині". Гостро відреагували й інші колеги Савченко по парламенту, зокрема Андрій Тетерук.
Думки більшості експертів певною мірою збігаються – Савченко є радше об'єктом, аніж суб'єктом в українському політикумі. Зокрема, директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко переконаний, що льотчиця є своєрідним "піддослідним кроликом" "Батьківщини", заяви якої мають на меті прозондувати – чи сприймає населення ті або інші партійні тези. Директор правління "Центру політико-правових реформ" Ігор Коліушко, у свою чергу, бачить схожість заяв Савченко з ідеями, які довгий час просуває одіозний Віктор Медведчук. А політичний експерт Євген Магда бачить Савченко рупором північно-східного сусіда України.
Читайте також: Без надії: кому вигідна дивна поведінка Савченко? Аналіз експертів