Нинішні події Росії – це наступний етап того, що відбувалося ще навесні. Про це повідомив колишній командувач військами США в Європі, генерал Бен Ходжес.

Читайте також Захід попередив Україну про високу ймовірність російського вторгнення, – Міноборони

За його словами, розгортання військ є останньою фазою постійного скупчення. Кремлівські сили ніколи не поверталися в казарми.

Останні переміщення і розгортання сил – це остання фаза постійного нарощування можливостей і тиску в регіоні, які ніколи не припинялася,
– наголосив Ходжес.

Він пояснив, що, окрім того озброєння, яке вже було, Росія залишила більшу частину логістичного забезпечення на місці після навчань "Захід-2021".

Адміністрація США – стурбована

Ходжес вважає, що інструменти Кремля – це класичні прийоми ведення Росією війни. Їхня головна мета – дестабілізувати Європейський Союз та Україну.

"Адміністрація США правильно стурбована тим, що відбувається. Я радий, що держсекретар Блінкен нарешті говорить прямо", – зауважив генерал.

Зверніть увагу Блінкен на зустрічі з Кулебою заявив, що Росія не використовує газ як зброю

Ситуація на Донбасі: головне

  • За 14 листопада російські окупанти 19 разів порушили режим припинення вогню.
  • Через ворожі обстріли постраждав водій-санітар. Проросійські бойовики пошкодили 2 санітарні автомобілі.
  • Велика Британія може направити в Україну 600 спецназівців.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія може прагнути увійти вглиб нашої держави.
  • З жовтня у ЗМІ поширюється інформація, що держава-агресорка знову скупчує війська біля України. Водночас Володимир Зеленський заявив, що такі заяви – психологічний тиск Росії.