За словами спікерки МЗС Катерини Зеленко, глава міністерства Павло Клімкін надіслав звернення до керівників зовнішньополітичних відомств країн "великої сімки", країн ЄС і НАТО, передає "РБК-Україна".

Читайте також: У Кремлі прокоментували рішення України про невизнання паспортів РФ жителів Донбасу

"Ключовий момент у тому, що саме цим листом Україна офіційно закликає партнерів до розширенням санкційного треку міжнародної протидії агресії РФ за рахунок включення в нього "паспортного кейса", – зазначила Зеленко.

Крім того, Україна закликає не визнавати російські документи, які видали жителям окупованих території Донбасу.

"Ми розраховуємо на чітку і послідовну підтримку міжнародного співтовариства, на невизнання тих паспортів, які видаватимуться громадянам України, порушуючи норми міжнародного права і українського законодавства. Ми будемо вимагати, щоб були розширені економічні і персональні санкції у відповідь на незаконні дії Кремля", – додали в МЗС.

Відомо, що Україна теж готує проти Росії жорсткий пакет санкцій. Проте якими саме вони будуть – в МЗС наразі не розголошують.

Є певні креативні ідеї, які я озвучувати поки не буду,
– пояснив Клімкін.

Що відомо про видачу паспортів Росії?24 квітня президент РФ Володимир Путін прийняв указ про спрощення видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу. А згодом заявив, що готовий надавати громадянство Росії всім українцям.

1 травня Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського паспорта, який передбачає:

– Заяву на видачу громадянства РФ від жителів окупованих територій України повинні розглядати не довше трьох місяців.

– Особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України можуть отримати паспорти РФ без обов'язкових іспитів чи дотримання вимоги щодо проживання в Росії терміном у понад п'ять років.

– Основні умови зміни громадянства – наявність паспортів самопроголошених "ЛНР" і "ДНР".

– Охочим потрібно буде їхати в Ростовську область, на місці паспорти отримуватимуть лише проросійські бойовики.