Для просування теми переговорів росіяни поширюють наратив нібито про "поганий" наступ України. Старший аналітик фонду "Повернись живим" та аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков в інтерв'ю 24 Каналу заявив, що Україні слід готуватися до жорстокої інформаційної війни.

Дивіться також Виклик для нас, – аналітик "Повернись живим" про стратегічні операції, на які здатна Росія

Росія атакує країни Заходу наративами про "невдалий" наступ України

Бєлєсков заявив, що Росія давно атакує країни Заходу наративами про те, що "Україна не здатна досягнути успіхів" і продовжуватиме це робити.

"І так, це є дуже серйозним викликом для України, бо у таких умовах нам важливо утримати ту допомогу, яка нам надається, зберегти цю коаліцію ad hoc, до якої входять близько 50 країн. Крім того, нам треба ще й утримати підтримку партнерів на рівні як керівних, так і опозиційних партій", – сказав аналітик.

Він додав, що Росія буде користатися будь-яким шансом, щоб очорнити наступ Сил оборони України.

Нам треба визнати, що це буде жорстока інформаційна боротьба, і Росія буде користатися будь-яким шансом, представляючи наш наступ і його результати у відповідному світлі. На жаль, деякі експерти на Заході писатимуть про мир в обмін на території чи про необхідність заморозки конфлікту. Ці люди не приховують своїх імен, вони ще минулого року просували такі наративи,
– сказав Бєлєсков.

Позитивні зрушення та шанси України відбити атаки

Водночас аналітик звернув увагу на крайній номер одного із впливових західних видань The Economist. У ньому чітко мовиться про те, що треба готуватись до війни у довгу й ніяких домовленостей із Росією не має бути, адже вони будуть короткочасними та гратимуть на руку Москві.

"Тому, попри те, що ворог активізує свої інформаційні атаки, і буде використовувати корисних ідіотів на Заході, у нас є непогані шанси відбитися. Такі впливові видання, як The Economist, чітко зайняли таку редакційну позицію. Я думаю, це ж підтримають The Wall Street Journal і багато авторитетних експертів по обидва боки Атлантики", – вважає Бєлєсков.

Зрештою, аналітик стверджує, що позиції України достатньо непогані для того, що вибудувати консенсус на довгу війну. За його словами, Україні потрібно виграти час на мобілізацію західного оборонно-промислового комплексу.

Бо саме ОПК партнерів потрібен час для нарощення виробництва боєприпасів різних типів. Якщо порівнювати ситуацію з 24 лютого 2022 року, коли українську проблематику сприймали інакше, у нас все геть не так погано,
– резюмував Бєлєсков.

У Зеленського розкритикували "втому" від війни в західних ЗМІ

  • Радник ОП Михайло Подоляк виступив з критикою на адресу західних медіа, які пишуть про "втому" від війни.
  • Він навів перелік позитивних новин про перемоги України, які уникають ЗМІ на Заході. Натомість, як сказав Подоляк, західні ЗМІ надають перевагу таким новинам: "Захід втомився від України", "Захід тисне на Україну", "Захід не вірить в Україну".
  • Він закликав оцінювати реальність адекватно.
  • Водночас пані посол України при НАТО Наталія Галібаренко наголосила, що в штаб-квартирі НАТО не обговорюють мирні плани для України, які Київ вважає "неприйнятними".