У документі зазначається, що інтенсивність бойових дій на сході України значно зменшилася завдяки угоді про припинення вогню. Незважаючи на це, цивільні особи та військові, як і раніше, щодня гинуть.

У деяких районах, наприклад, в Луганську, ситуація залишається досить спокійною, в той час як інші стають ареною більш активних зіткнень і бойових дій. У числі останніх називається аеропорт Донецька, населені пункти Дебальцеве, Донецьк, Горлівка, Іловайськ, Первомайськ, Щастя, де жителі потрапляють під “перехресну стрілянину та перехресні артобстріли”.

Читайте також: Генсек ООН закликав світ подвоїти зусилля для врегулювання конфлікту на Донбасі

Всього з моменту укладення угоди про припинення вогню й до 13 вересня на сході України ООН нарахувала 49 українських військових вбитими, ще 242 — пораненими.

Також у документі зазначено, що в результаті боїв на сході країни зруйновані 4,5 тисячі житлових будівель, 4,7 тисячі об’єктів енергетичної інфраструктури та водопостачання. Не діють 32 лікарні. В цілому, за даними ООН, більше п’яти мільйонів людей проживають в регіонах сходу країни, безпосередньо порушених бойовими діями.

До слова, 7 жовтня на засіданні Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування досягнуто домовленості про двостороннє припинення вогню з 18:30.