Про це йдеться в огляді Інституту вивчення війни. Аналітики послаються на дані агентства Bloomberg, які свідчать, що станом на середину квітня, Росія переробляла 5,22 мільйона барелів сирої нафти на добу, що на 10 тисяч барелів менше середнього показника на початку квітня.
Дивіться також Ефект буде миттєвий: як допомога від США може вплинути на поле бою
Як позначились удари по НПЗ
З січня Росія переробляє 1,23 мільйонів барелів сирої нафти щодня на нафтопереробних заводах, по яких українські війська завдали ударів дронами. Це на 280 тисяч барелів менше, ніж до початку ударів ЗСУ по заводах наприкінці січня 2024 року.
Наслідки повені
При цьому погіршили ситуацію і повені. Так, в Оренбурзькій області 7 квітня було виведено з ладу Орський нафтопереробний завод.
Відтак, зменшення російських нафтопереробних потужностей змусило Росію імпортувати бензин з Казахстану та Білорусі, аби уникнути дефіциту і стримати зростання внутрішніх цін на бензин.
До теми Через повінь в Росії зупинили роботу десятки газових свердловин
Чи критична ситуація і що буде далі
Російські чиновники зазначають, що скорочення первинної переробки нафти у 2024 році спричинить зростання обсягів експорту російської сирої нафти.
"Потенційні удари безпілотників можуть вивести з ладу більшу частину російських нафтопереробних потужностей і спричинити критичні обмеження в російській нафтопереробці, які почнуть суттєво впливати на виробництво дистилятів у Росії", – ідеться у звіті.
При цьому наразі, за словами оглядачів, українські удари з безпілотників ще не мали значного впливу на російське нафтопереробне виробництво або на внутрішні російські чи міжнародні поставки сирої нафти і дистилятів.
Головне про удари по НПЗ Росії
- Експерт у сфері енергетики Сергій Куюн розповів у коментарі 24 Каналу, що удари українських дронів по російських НПЗ завдали збитків ворогу на сотні мільйонів доларів.
- Санкції проти Росії перешкоджають доступ до іноземного обладнання, яке потрібне для нафтопереробних підприємств. Тож, відновлення заводів може зайняти більше часу.
- Якщо Україна і надалі атакуватиме російські НПЗ, нафтопереробну галузь країни-агресора спіткає неминуча криза.
- А вони продовжуються. Так, буквально цієї ночі, 24 квітня у Липецькій та Самарській областях виникли пожежі на об'єктах паливної промисловості. Росіяни знову нарікають на українські безпілотники.