Таку думку 24 каналу озвучив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. За його словами, якби Збройні Сили отримали американські винищувачі, то впродовж жовтня – грудня могли б повністю деокупувати українські території за допомогою цих літаків.
Варте уваги Основна загроза з повітря: чи може Україна отримати сучасну авіацію від партнерів
Які переваги винищувачів F-15 і F-16
Так, сучасні винищувачі F-15 та F-16 можуть переносити дуже багато високоточної зброї, яка необхідна на полі бою – вглиб до 100 кілометрів. Мовиться зокрема про ракети класу "повітря – земля", авіабомби та певні протиракети тощо.
Ми могли б закрити своє небо й не так піддавалися б ракетним ударам росіян, адже літаки є дуже гарною платформою для перенесення протиракетних систем ближче до точки зустрічі,
– підкреслив Світан.
Він пояснив, що всі країни світу користуються цими літаками в цілях протиракетної оборони. Саме тому непередавання цієї техніки завдало нам багато проблем у повітрі, а також призвело до заморожування нашого просування на землі.
Світан назвав переваги винищувачів F-15 і F-16: дивіться відео
Україна відібрала льотчиків, які навчатимуться пілотувати F-15 і F-16
Отримання винищувачів західного зразка, зокрема американських літаків F-15 та F-16 є нагальним питанням для України. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат повідомив, що для отримання літаків триває робота на всіх напрямках – дипломатичному та військово-політичному.
Також відомо, що командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук визначив групу пілотів, які готові вчитися управляти сучасними винищувачами.
Це десятки пілотів, які можуть хоч завтра виїхати та навчатися. Потрібно лише визначитися з технікою, яку нам готові надати партнери. Ці льотчики молоді, перспективні, зі знанням англійської мови, з бойовим досвідом,
– повідомив Ігнат.
Додамо, що міністр оборони Олексій Резніков заявив, що оптимістично налаштований щодо передачі Україні винищувачів F-16, F-15 або Gripen. Він відкреслив, що багато озброєння, яке колись вважалося забороненим – безпілотники, ракети та артилерія – зрештою потрапили до Києва.