Український лідер під час пресконференції 16 листопада пояснив, чому не погодився на цю пропозицію.
Увага Не сумніваюсь, що це була не наша ракета або не наш ракетний удар, – Зеленський про Польщу
Коли був перший ракетний удар по Києву, була пропозиція евакуювати столицю, вивезти усе населення, закрити всю інфраструктуру, всі магазини, вимкнути електрику тощо,
– зазначив Володимир Зеленський.
Він уточнив, що ця пропозиція була у контексті того, що може статись так, "що у столиці може не бути світла, не будуть працювати очисні споруди, не буде питної води і багато чого не буде ще".
"Це було у перший день потужних ракетних ударів, моє наступне питання було наступне: а коли будуть ракетні удари по всій державі? Куди ми їх будемо евакуйовувати?", – пояснив президент.
Безлюдний Київ став би легкою мішенню для ворога
Український лідер також зазначив, що не погодився на це рішення ще й тому, що таким чином Київ став би легшою ціллю для Росії – по безлюдному місту вони сильніше гатили б ракетами.
А що буде далі? А хто буде захищати країну? Ви думаєте, повинні захищати лише люди з автоматами? А чим захисники будуть вмотивовані на полі бою? Заробітною платою? Ні! В більшості – вони вмотивовані Україною. А що таке Україна? Земля і їх сім'ї,
– наголосив Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що так, українські воїни будуть захищати землю, бо це досить розлоге, складне поняття – це і поховання, і історія, і книги, і діти.
"Якби не було людей в Україні, ми б її втратили", – зазначив Зеленський, наголосивши, що це його суб'єктивна думка.
Що було б, якби президент сказав "біжіть"
Він також додав, що не має на увазі, що "люди – це живий щит". Ні, він лише має стійке бачення, що це страшно, коли усі виїжджають. Він навів у приклад невеличкі селища на Донеччині, де зруйновано усе, – де не було людей.
Я не знаю, що було б після того, як президент держави сказав "біжіть", "біжіть і я з вами побіг",
– риторично запитав Володимир Зеленський.
Евакуація Києва: коротко
- Не лише у перші дні розглядали ймовірність евакуації жителів Києва.
- Після масованих ракетних ударів по енергосистемі, які почались у жовтні, у КМДА повідомили, що розглядають різні сценарії розвитку подій, зокрема й евакуацію 3 мільйонів жителів столиці.
- Втім, наразі ситуація контрольована. Згодом у відомстві заспокоїли, що тотального блекауту немає.
До теми – Чи буде у Києві екстренна евакуація: дивитись відео